23.01.2016. 11:33
Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo «Sabres», kas ievietojusi traumu guvušo latviešu uzbrucēju Zemgu Girgensonu savainoto spēlētāju sarakstā, piektdien savās mājās nespēja gūt vārtus un cieta neveiksmi ar 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) pret Detroitas «Red Wings» hokejistiem.

Kā zināms, Girgensons traumu guva pirms nedēļas, kad «Sabres» ar 1:4 savā laukumā zaudēja Bostonas «Bruins». Girgensons spēli pameta jau pirmās trešdaļas vidū pēc tam, kad vidējā zonā bija sadūries ar pretinieku aizsargu Kevanu Milleru.

Sākotnēji Bufalo kluba treneris Dens Bailsma sacīja, ka Girgensona trauma nav pārāk nopietna un viņš varētu atgriezties laukumā «kuru katru dienu». Tiesa, vēlāk tika paziņots, ka latvietis nedosies divu spēļu izbraukuma sērijā, taču piektdien klubs uzbrucēju ievietoja savainoto spēlētāju sarakstā, jo atlabšana no ķermeņa augšdaļas savainojuma ir ieilgusi.

Girgensons izlaidis pēdējās četras «Sabres» spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras un divas reizes zaudēts.

Pret Detroitas «Red Wings» komandu izšķirošais bija spēles trešais periods, kurā pretinieki iemeta trīs vārtus. Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts NHL debitants Dilans Lerkins, kurš 53.minūtē atklāja spēles rezultātu, bet vēl pēc piecām minūtēm asistēja zviedram Henrikam Seterbergam, pārsvaru dubultojot. Cīņas pēdējā minūtē trešos vārtus viesiem guva Lūkass Glendenings, kurš ripu iemeta jau tukšā «Sabres» cietoksnī, kad vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Zīmīgi, ka Lerkinam iepriekš spēlē ar nūju trāpīja pa seju, taču par spīti pamatīgi sapampušajai lūpai un sasistajam degunam, viņš kļuva par spēles varoni. Lerkins ar 15 gūtiem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm ir šīs sezonas otrs rezultatīvākais NHL debitants aiz krieva Artemija Panarina, kurš Čikāgas «Blackhawks» rindās ir iemetis 16 ripas un 29 reizes asistējis partneriem.

Par spēles otro zvaigzni tika atzīts «Red Wings» vārtsargs Petrs Mrāzeks, kurš atvairīja visus 19 pretinieku metienus, trešo reizi sezonā paliekot nepārspēts.

«Sabres» piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un 29.šosezon 48 aizvadītos mačos. Bufalo klubs ar 42 punktiem ir pēdējā - astotajā vietā Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē ir priekšā tikai Kolumbusas «Blue Jackets», kam ir par četriem punktiem mazāk.

«Red Wings» ar 56 punktiem Austrumu konferencē ir sestajā vietā.

Girgensons šosezon «Sabres» rindās aizvadījis 40 spēles, gūstot trīs vārtus un izdarot piecas rezultatīvas piespēles.

Vēl vienā spēlē Floridas «Panthers» atstāja «sausā» Stenlija kausa īpašniekus Čikāgas «Blackhawks», savās mājās gūstot panākumu ar 4:0 (3:0, 1:0, 0:0). uzvarētājiem Roberto Luongo atvairīja visus 27 metienus, ceturto reizi sezonā savos vārtos neielaižot nevienu ripu.

Sniegputeņa dēļ, kas plosās ASV Austrumu krastā, savukārt tika atcelta NHL līderu Vašingtonas «Capitals» spēle ar Anaheimas «Ducks».

«Capitals» ir Austrumu konferences un visas līgas līdere ar 73 punktiem, bet otro vietu konferencē ieņem «Panthers», kas tikusi pie 59 punktiem. Rietumu konferencē pirmā ir «Blackhawks» ar 68 punktiem, par trīs punktiem apsteidzot Dalasas «Stars».