18.02.2017. 23:27
Pie panākuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā sestdien tika Bufalo «Sabres» komanda, kas savā laukumā, spēlējot bez latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona, ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) pārspēja Sentluisas «Blues» vienību.

«Sabres» hokejisti izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, kamēr «Blues» komandai pārtrūka sešu uzvaru sērija.

Girgensons ķermeņa vidusdaļas traumas dēļ izlaida jau sesto spēli pēc kārtas, bet Ziemeļamerikas mediji vēsta, ka latvietis jau pāris dienas trenējoties uz ledus, taču viņam vēl neesot ļauts piedalīties kontaktcīņā.

Sestdien notikušajā mačā rezultātu pēc nospēlētas pusotras minūtes atklāja viesu uzbrukuma līderis Vladimirs Tarasenko, kurš izmantoja vairākumu aizturētā soda laikā. Tomēr perioda vidū «Sabres» izdevās izlīdzināt rezultātu, kad pēc Džeka Aikela teicamas piespēles precīzi meta Nikolass Batiste.

Otrā perioda 12.minūtē Evanders Keins vārtu priekšā pielaboja komandas biedra metienu un izvirzīja vadībā mājiniekus, bet 32 sekundes pirms trešdaļas beigām Raiens O'Reilijs vairākumā panāca jau 3:1. Trešajā periodā Skotijs Apšels «Blues» komandai atguva vienus vārtus, taču tas netraucēja Bufalo hokejistiem svinēt uzvaru.

Girgensons šajā sezonā, aizvadot 52 mačus, izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -2.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā «Sabres» vienība ar 62 punktiem 59 spēlēs pacēlusies uz 11.pozīciju un ir sestā Atlantijas divīzijā. Savukārt «Blues» ar 67 punktiem 59 spēlēs ir sestajā pozīcijā Rietumu konferencē un trešajā vietā Centrālajā divīzijā.

Turpinājumā šonedēļ «Sabres» savā laukumā sacentīsies arī ar Čikāgas «Blackhawks» hokejistiem.