19.11.2013. 07:27
Valērija Šabalas gūtie vārti pirmdien nodrošināja Latvijas futbola valstsvienības uzvaru pār izlases bijušā galvenā trenera Gerija Džonsona vadīto Jovilas "Town" komandu, kas spēlē Anglijas otrās spēcīgākās līgas - "Championship" - turnīrā.

Mačs noslēdzās ar rezultātu 1:0 (0:0).

Jau vēstīts, ka šajā mačā nepiedalījās vairāki Latvijas izlases pamatsastāva futbolisti, bet vārtu drošība tika uzticēta Aleksandram Koļinko.

Pirmajā puslaikā starp abām vienībām aizritēja spēkos līdzīga spēle, bet neliels pārsvars piederēja mājiniekiem no Jovilas. Pretinieki paguva izdarīt divus neprecīzus sitienus pa vārtiem, kamēr Latvijas valstsvienība "Town" kluba vārtsarga modrību netraucēja ne reizi.

Arī otrajā puslaikā pārsvars piederēja Jovilas klubam, kuri turpināja gana bieži sist pa Koļinko sargātajiem vārtiem, taču lielākoties bumba lidoja tiem garām. Tiesa, 70.minūtē mājiniekiem izdevās bīstams sitiens pa Latvijas izlases vārtiem, taču vietā bija Koļinko, kurš to atvairīja.

Tomēr 75.minūtē, pretēji spēles ritējumam, Latvijas izlase izvirzījās vadībā, kad soda laukumā izcēlās uzbrucējs Valērijs Šabala, kuram no labā flanga precīzi piespēlēja Valērijs Kovaļovs.

Nedaudz vairāk kā desmit minūtes vēlāk Daniils Turkovs izgāja viens pret "Town" vārtsargu, tomēr viņa raidītā bumba lidoja nedaudz garam vārtiem.

Lai gan mača izskaņā Jovilas vienība centās panākt neizšķirtu, tas viņiem tomēr neizdevās, un Latvijas valstsvienība svinēja uzvaru.

Spēle, kas netika uzskaitīta kā oficiāls pārbaudes mačs, notika Jovilas kluba mājvietā "Huish Park" stadionā, kurā ir vietas 9500 līdzjutēju.

Kā zināms, pirms tam piektdien Latvijas izlase Dublinā pārbaudes spēlē tikās ar Īrijas izlasi, piedzīvojot bezierunu zaudējumu ar 0:3.

Atšķirībā no piektdienas mača, Latvijas izlase Jovilā bija ieradusies 18 spēlētāju sastāvā. Šajā spēlē komandai nepalīdzēja vārtsargs Andris Vaņins, aizsargs Kaspars Gorkšs un uzbrucējs Māris Verpakovskis, ar kuriem valstsvienības galvenajam trenerim Marianam Paharam bija savstarpējā vienošanās par spēlētāju dalību tikai pārbaudes spēlē pret Īriju.

Pirms šīm spēlēm Pahars kandidātu vidū atkal nebija iekļāvis uzbrucēju Artjomu Rudņevu. Tāpat sastāvā nav arī Vladimira Kameša, Ivana Lukjanova un Denisa Rakela. Savukārt kandidātu sarakstā iekļuvuši Latvijas čempionu "Ventspils" aizsargs Antons Kurakins un uzbrucējs Daniils Turkovs. Ja Kurakins līdz šim Latvijas izlasē nav spēlējis, Turkovs kandidātu vidū iekļauts pirmo reizi kopš 2011.gada jūnija.

Kopā ar izlasi ir arī potītes savainojumu guvušais pussargs Artūrs Zjuzins, bet savainojuma dēļ tai nevar palīdzēt pussargs Aleksandrs Cauņa.

Kā ziņots, nākamā gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla G apakšgrupas noslēgumā Latvija ieņēma piekto vietu ar izcīnītiem astoņiem punktiem, apsteidzot vienīgi Lihtenšteinu un nekvalificējoties finālturnīram.

Jovilas klubs pašlaik "Championship" turnīrā ieņem pēdējo vietu, bet Džonsons tajā atgriezās pērn. Iepriekš viņš ar šo komandu strādāja laikā no 2001. līdz 2005.gadam, bet Latvijas izlasi trenēja no 1999. līdz 2001.gadam.