01.10.2017. 10:56

Blakusvāģu klasē (B/V) pirmajā braucienā uzvaras laurus plūca pasaules čempionāta dalībnieki Jānis Daiders un Kaspars Stupelis, kuri Latvijas čempionātā nepiedalījās visos posmos, līdz ar to uz titulu nepretendēja. Gandrīz minūti viņiem zaudēja igauņi Raido Rīms un Marurice Lina, arī trešajā vietā igauņi - Marks-Alberts Kasesalu un Markuss Normaks. Čempionāta līderiem Rupeikam un Liepiņam sacensības nebija no veiksmīgākajām, viņi palika tikai desmitie.

Otrajā braucienā tieši Rupeiks/Liepiņš kļuva par uzvarētājiem, reizē nodrošinot Latvijas čempionu titulu, Rīms ar Linu palika otrie, arī čempionātā tiekot pie otrās vietas, bet Kasesalu un Normaks atkal trešie. Daiders ar Stupeli tikmēr braucienu pabeidza sestajā vietā, kamēr Latvijas čempionātā viņiem izdevies tikt pie godalgotās trešās vietas, lai gan tika izlaisti divi no aizvadītajiem septiņiem sezonas posmiem.

Kvadriciklu klasē (Q PRO) pirms šī posma vadībā bija igaunis Kevins Sārs, taču nesen sportists ieguva traumu, līdz ar to Madonā uz starta iziet nevarēja. Tā bija laba izdevība Kristapam Veinbergam, kurš sev doto iespēju izmantoja. Lai gan abos braucienos uzvarēja Emīls Sigajevs, bet otrais abas reizes finišēja Matīss Palēvics, Veinbergam pietika ar divām trešajām vietām, lai triumfētu Latvijas čempionāta kopvērtējumā.

Tāpat sestdien norisinājās Latvijas Junioru čempionāta un Latvijas kausa izcīņas sacensības. Par uzvarētājiem Smeceres sila trasē kļuva Lauris Eizāns (Q Juniori), Argo Poldsārs un Ruslans Talfs (B/V Veterāni), Dāvis Ciršs (Q Hobby), Agris Neija (Q Veterāni), Emīls Sigajevs (Q Amatieri), Emīls Tilaks un Elmārs Tilaks(Bērnu B/V), Kristiāns Jānis Sondors (Q100), kā arī Markuss Augustovskis (Q70), Ivo Kristaps Kalve (Q50) un Markuss Gazarovs (Q50 Rūķi).

Latvijas Junioru čempionātā par sezonas uzvarētājiem kļuvuši Lauris Eizāns (Q Juniori), Emīls Tilaks un Elmārs Tilaks (Bērnu B/V), Kristiāns Jānis Sondors (Q100), Markuss Augustovskis (Q70), Kārlis Straubergs (Q50) un Markuss Gazarovs (Q50 Rūķi). Latvijas kausa uzvarētāji 2017. gadā ir Dāvis Ciršs (Q Hobby), Andris Ciršs (Q Veterāni) un Emīls Sigajevs (Q Amatieri).