24.07.2016. 19:45
Svētdien Viļakā, "Baltā brieža" mototrasē aizvadīts Latvijas motokrosa čempionāta posms blakusvāģu un kvadriciklu kategorijās. Blakusvāģu klasē uzvaru izcīnīja sezonas līderi Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš, bet kvadriciklu klasē nepārspējams bija igaunis Kevins Sārs, kurš tagad kļuvis par līderi Latvijas čempionātā.

Rupeika/Liepiņa ekipāža uzvarēja abos finālbraucienos. Tāpat abas reizes otro vietu izcīnīja igauņi Gerts Gordejevs/Keits Kivaste, pirmajā braucienā uzvarētājiem pazaudējot vairāk par 1 sekundi, bet otrajā - jau 9 sekundes.

Trešo vietu pirmajā braucienā guva Igaunijas un Latvijas apvienotā ekipāža Raido Rīms/Ilvars Skūltāns, bet otrajā braucienā trešie finišēja igauņi Markuss Normaks/Karls-Alberts Kasesalu.

Viļakas posmā, kas Latvijas čempionātā bija ceturtais pēc kārtas, uzvara Rupeikam/Liepiņam, Gordejeva/Kivastes ekipāža ieguva otro vietu, bet trešajā vietā dienu noslēdza Rīma/Skūltāna ekipāža.

Sezonas kopvērtējumā pēc četriem posmiem Rupeiks/Liepiņš aizvien vadībā, tagad jau par 42 punktiem pārspējot Gordejevu/Kivasti. Trešais ir Jānis Daiders, kurš šogad startējis ar dažādiem kantētājiem - Viļakā viņam piektā vieta.

6. Riim/Skūltāns 103

Kvadriciklu Q PRO klasē, kur arī notika cīņas Latvijas čempionāta ieskaitē, abos braucienos un summā triumfēja Igaunijas pārstāvis Kevins Sārs. Igaunis Prīts Jarvlo abas reizes finišēja otrais, bet trešo vietu guva Matīss Palēvics (pirmajā braucienā) un Raivis Sootee (otrajā braucienā).

Posmā Sāram uzvara, Jarvlo otrā vieta, bet kā trešais sacīkstes Viļakā pabeidzis Sootee no Latvijas.

Tikmēr sezonas kopvērtējumā Sārs tagad kļuvis par līderi, bet 38 punktus aiz viņa seko Jarvlo. Eiropas čempions Edgars Meņģelis, kurš uzvarēja pirmajā un trešajā posmā, bet šajā reizē nestartēja, atkritis uz trešo pozīciju un ir 50 punktus aiz Sāra.