20.06.2012. 00:01
Par pēdējām divām Eiropas čempionātā futbolā, kas risinās Polijā un Ukrainā, ceturtdaļfināla dalībniecēm otrdien kļuva Anglijas un Francijas valstsvienības.

D apakšgrupas pēdējās, trešās kārtas spēlē Anglija ar rezultātu 1:0 (0:0) interesantā cīņā uzvarēja Ukrainas valstsvienību. Šajā mačā vienīgos vārtus 48.minūtē guva Veins Rūnijs, kuram šī bija pirmā spēle šajā Eiropas čempionātā. Tikmēr Francijas izlase ar 0:2 (0:0) zaudēja Zviedrijai, tomēr tas neliedza tai iekļūt ceturtdaļfinālā. Rezultātu 54.minūtē atklāja Zlatans Ibrahimovičs, bet jau pašā mača izskaņā Sebastians Lāšons dubultoja Zviedrijas izlases pārsvaru.

Anglija Ukraina 1:0 (0:0). Vārti: Rūnijs (48')

Anglijas un Ukrainas spēli aktīvāk iesāka komanda, kurai uzvara bija vairāk nepieciešama - Ukraina. Vieni no čempionāta saimniekiem bieži nonāca pretinieku soda laukuma tuvumā un pat izdarīja vairākus bīstamus sitienus, tomēr Anglijas izlases vārtsargs Džo Hārts spēlēja pārliecinoši un rezultāts netika atklāts. Arī turpinājumā angļi spēlēja izteikti no "otrā numura" pozīcijām, kas Ukrainas futbolistiem ļāva saglabāt pārsvaru bumbas kontrolē, tomēr reālu briesmu pie Hārta sargātajiem vārtiem nebija.

Mača 28.minūtē labu iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Rūnijs, kuram neizdevās sitiens ar galvu. Cīņas turpinājumā abas komandas apmainījās ar pāris labiem uzbrukumiem, taču arī aizsardzībā Anglija un Ukraina darbojās bez kļūdām, tāpēc līdz reāliem vārtu gūšanas momentiem nenonāca. Līdz ar to pēc pirmā puslaika tablo vēstīja par likumsakarīgu bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

Otro puslaiku Anglijas izlase sāka ļoti aktīvi un jau pēc spēlētām trijām minūtēm atklāja rezultātu. Pēc stūra sitiena ukraiņiem izdevās izsit bumbu ārpus sava soda laukuma, taču bumba nonāca pie Stīvena Džerārda, kurš no labās malas izpildīja centrējumu - Ukrainas izlases vārtsargs Andrijs Pjatovs bumbu nespēja notvert un Rūnijs to ar galvu raidīja gandrīz tukšos vārtos.

Pāris minūtes vēlāk Anglijas izlase izveidoja labu pretuzbrukumu un Rūnijam gandrīz izdevās neviena netraucētam aizskriet līdz pretinieku vārtiem, tomēr Ukrainas futbolisti viņu panāca un neitralizēja šo situāciju. Cīņas izšķirošais pavērsiens, iespējams, notika spēles 62.minūtē, kad rupju kļūdu pieļāva galvenā tiesneša asistents, kļūdaini neieskaitot Ukrainas izlases gūtos vārtus. Marko Devičs prata apspēlēt Hārtu un bumba lidoja vārtos, taču Džons Terijs to prata izsist no vārtiem. Tomēr atkārtojumā pārliecinoši bija redzams, ka bumba pilnībā šķērsoja vārtu līniju, līdz ar to šis Deviča vārtu guvums galvenā tiesneša asistentam, kurš turklāt atradās pie vārtiem, bija jāieskaita.

Pēc šīs strīdīgās epizodes Ukrainas izlase izveidoja vēl pāris labus uzbrukumus, taču Anglija teicami spēlēja aizsardzībā un rezultāts nemainījās. Turpinājumā nevienai komandai nebija izteikta pārsvara, tomēr spēle bija aizraujoša, jo cīņa ritēja no vieniem vārtiem uz otriem. Lai gan Ukraina centās panākt vismaz neizšķirtu, angļi bez kļūdām darbojās aizsardzībā un nosargāja savus vārtus neskartus, svinot minimālu uzvaru ar 1:0, kas Anglijai garantēja pirmo vietu D grupā.

Anglijas izlases sastāvs: Džo Hārts, Glens Džonsons, Džons Terijs, Ešlijs Kouls, Džoleons Leskots, Džeimss Milners, Stīvens Džerārds, Ešlijs Jangs, Skots Pārkers, Veins Rūnijs, Denijs Velbeks.

Ukrainas izlases sastāvs: Andrijs Pjatovs, Oļegs Gusevs, Jaroslavs Rakitskijs, Jevgēņijs Hačeridi, Jevgēņijs Selins, Anatolijs Timoščuks, Andrijs Jarmolenko, Jevgēņijs Konopļanka, Deniss Garmašs, Artjoms Miļevskis, Marko Devičs.

Zviedrija - Francija 2:0 (2:0). Vārti: Ibrahimovičs (54'), Larsons (91')

Savukārt mačs starp Franciju un Zviedriju iesākās ar aktīviem uzbrukumiem abu komandu izpildījumā, bet pirmā reālā iespēja gūt vārtus bija astotajā minūtē, kad Franks Riberī izdarīja sitienu no tuvas distances, taču Zviedrijas izlases vārtsargs Andrēass Īsaksons glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Jau divas minūtes vēlāk arī zviedriem bija teicama iespēja gūt vārtus, kad Ūla Toivonens vienatnē izskrēja pret Francijas valstsvienības vārtsargu Igo Lorī un prata viņu apskriet, taču sitiena leņķis bija pārāk ass un bumba trāpīja pa vārtu stabu.

Turpinājumā abas komandas vēl apmainījās ar pāris uzbrukumiem, tomēr tie nebija ļoti bīstami, bet pēc tam cīņas gaita kļuva mierīgāka un reālu iespēju gūt vārtus nebija nevienai komandai, tāpēc arī šajā mačā pēc pirmajām 45 minūtēm rezultāts nebija atklāts.

Otrais puslaiks sākās ar nelielu Francijas futbolistu pārsvaru, tomēr visi viņu sitienu lidoja garām vārtiem un Īsaksonam problēmas neradīja, bet 54.minūtē rezultātu atklāja Zviedrijas izlase, kad Ibrahimovičs skaistā veidā no gaisa raidīja bumbu pretinieku komandas vārtu tīklā.

Pāris nākamajās minūtēs Francijas izlasei bija nospiedošs pārsvars un tā gandrīz panāca neizšķirtu, tomēr ar visiem pretinieku sitieniem Īsaksons tika galā. Turpinājumā cīņa bija izlīdzinājusies un daudz bīstamu momentu nebija, bet pašā mača pamatlaika izskaņā Zviedrijas izlases futbolisti guva otros vārtus, kad ātrā pretuzbrukumā viņi vispirms trāpīja pa vārtu stabu, tomēr atlēkušā bumba nonāca pie Larsona, kurš to ieraidīja vārtos - 2:0.

Zviedrijas izlases sastāvs: Andrēass Īsaksons, Andrēass Grankvists, Ūlofs Melberjs, Jūnass Ulsons, Martins Ulsons, Andešs Svensons, Kims Kelstrems, Sebastians Lāšons, Emirs Bajrami (Kristians Vilhelmsons, 46.min.), Ūla Toivonens, Zlatans Ibrahimovičs.

Francijas izlases sastāvs: Igo Lorī, Matjē Debišī, Adils Ramī, Filips Meksess, Gaels Klišī, Alū Diarā, Jans Mvila, Samirs Nasrī, Hatems ben Arfa (Florāns Maludā, 59.min.), Karims Benzemā, Franks Riberī.

D grupas noslēguma kopvērtējumā uzvaru ar septiņiem punktiem izcīnīja Anglija, kurai ar pieciem punktiem sekoja Francija. Savukārt Ukrainas un Zviedrijas izlases iekrāja pa trim punktiem