06.09.2015. 11:54
Anglijas futbola valstsvienība sestdien kā pirmā kvalificējās nākamgad Francijā gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram, bet Veins Rūnijs atkārtoja valsts izlases rezultativitātes rekordu.

Kvalifikācijas turnīra septītās kārtas spēlē Anglija izbraukumā ar 6:0 (2:0) izbraukumā sagrāva Sanmarīno, gūstot septīto panākumu.

Šajā mačā rezultātu jau 13.minūtē atklāja tieši Rūnijs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Šie viņam bija 49. gūtie vārti Anglijas izlasē, kas ļāva panākt valstsvienības visu laiku rezultatīvāko spēlētāju Bobiju Čarltonu.

Tāpat uzvarētājiem divas reizes izcēlās Teo Valkots, bet pa reizei precīzi bija arī Ross Bārklijs un Harijs Keins. Savukārt reizi mājinieki ieraidīja bumbu savos vārtos.

«Bija svarīgi saglabāt mūsu disciplīnu un profesionālismu, jo zinājām, ka esam daudz labāka komanda un mums nepieciešams uzvarēt,» izteicās Anglijas izlases galvenais treneris Rojs Hodžsons. «Esmu vairāk nekā apmierināts, ka uzvarējām, uzvarējām ar labu pārsvaru un esam kvalificējušies finālturnīram.»

Citā E apakšgrupas spēlē Igaunija savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Lietuvu, vienīgos vārtus 71.minūtē iesitot Konstantīnam Vasiļjevam.

Savukārt lielisku atspēlēšanos veica Šveice, kas ar 3:2 (0:1) uzveica Slovēniju.

Līdz 50.minūtei Slovēnija bija izvirzījusies vadībā ar 2:0, vārtus gūstot Milivojem Novakovičam un Boštjanam Cesaram. Šāds rezultāts bija vēl desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, tomēr turpinājumā Šveice ne tikai panāca neizšķirtu, bet arī kompensācijas laika ceturtajā minūtē Josips Drmičs izrāva uzvaru. Kopā Drmičs guva divus vārtus, bet reizi izcēlās arī Valentēns Stokers.

Šīs grupas kopvērtējumā tagad Anglijai ir 21 punkts un sešus punktus zaudē Šveice. Uz trešo vietu ar desmit punktiem pakāpusies Igaunija, kurai ar attiecīgi deviņiem un sešiem punktiem seko Slovēnija un Lietuva, bet Sanmarīno septiņos mačos iekrājusi vienu punktu.

G apakšgrupā panākumu guva Krievija, kas ar 1:0 (1:0), pateicoties Artjoma Dzjubas gūtajiem vārtiem, uzveica Zviedriju.

Vēl, vārtus gūstot Zlatko Junuzovičam, Austrija ar 1:0 (0:0) uzvarēja Moldovu, bet Melnkalne ar 2:0 (1:0) pārspēja Lihtenšteinu, precīzi sitot Fatosam Bečirajam un Stevanam Jovetičam.

Šajā grupā stabilā līderpozīcijā ar 19 punktiem atrodas Austrija, bet tai ar attiecīgi 12 un 11 punktiem seko Zviedrija un Krievija.

Ceturtā ar astoņiem punktiem ir Melnkalne, bet Lihtenšteinas un Moldovas kontā ir attiecīgi pieci un divi punkti.

Savukārt C apakšgrupas līderu cīņā Spānija ar 2:0 (2:0) savā laukumā uzveica Slovākiju, vārtus gūstot aizsargam Žordi Alvam un Andresam Injestam, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Vēl Ukraina ar 3:1 (3:0) droši pārspēja Baltkrieviju. Uzvarētājiem precīzi bija Artjoms Kravecs, Andrijs Jarmolenko un Jevhens Konopļanka, bet baltkrieviem atzīmējās Sergejs Korņiļenko.

Savukārt Luksemburga, gūstot vārtus kompensācijas laika otrajā minūtē, ar 1:0 (0:0) pārspēja Maķedoniju. Precīzs bija Sebastjans Tīls.

Šajā grupā tagad pa 18 punktiem ir Spānijai un Slovākijai, bet tām ar 15 punktiem seko Ukraina.

Grupas lejasgalā Baltkrievija un Luksemburga guvušas pa četriem punktiem, bet Maķedonijas kontā ir trīs punkti.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009