07.10.2015. 07:42
Rumānijas regbija izlase Anglijā un Velsā notiekošā Pasaules kausa mačā otrdien ar 17:15 (0:8) uzvarēja Kanādu.

Vēl divas minūtes pirms mača beigām rumāņi atradās iedzinējos ar 14:15, bet tad Florins Vaiču realizēja soda sitienu, panākot jau 17:15 Rumānijas labā.

Ar diviem piezemējumiem uzvarētāju labā izcēlās Mihais Makovejs, bet divas precīzas realizācijas un soda sitiens Vaiču rēķinā.

D apakšgrupā pa 14 punktiem ir ceturtdaļfinālu nodrošinājušajām Īrijai un Francijai, bet Itālijas rēķinā pieci punkti. Par punktu mazāk ir Rumānijai, bet Kanāda guvusi divus punktus.

Iepriekš ceturtdaļfinālam kvalificēties izdevās arī Austrālijai un Velsai. Tikmēr negaidīti ceturtdaļfinālu sasniegt nespēja mājiniece Anglija.

Aizvadot viena apļa turnīru, Anglijā un Velsā notiekošo sacensību ceturtdaļfinālam kvalificēsies četru grupu pirmo divu vietu īpašnieces.

Līdz šim Pasaules kausa izcīņā, kas kopš 1987.gada norisinās reizi četros gados, pa divām reizēm uzvarējušas Austrālijas, DĀR un Jaunzēlandes izlases.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2011.gadā savās mājās triumfēja Jaunzēlande, kas finālā ar 8:7 pārspēja Francijas izlasi. Tas bija 1987.gada fināla atkārtojums, kad Jaunzēlande izcīnīja uzvaru ar 29:9, iegūstot savu pirmo Pasaules kausu.

Pasaules kausa finālturnīrs regbijā tiek uzskatīts par trešajām nozīmīgākajām sporta sacensībām pasaulē aiz Vasaras olimpiskajām spēlēm un Pasaules kausa finālturnīru futbolā.