11.10.2015. 18:31
Savu pēdējo cīņu 2015. gada Pasaules kausā regbijā šodien aizvadīja Itālijas un Rumānijas valstsvienības. Itāļi, kuri spēles pirmajā pusē ieguva pārliecinošu pārsvaru, pat neskatoties uz rumāņu izmisīgajiem centieniem atspēlēties pēdējās minūtēs, prata noturēt pārsvaru un svinēja uzvaru ar 32:22.

Itālijas un Rumānijas komandu spēlei bija dubulta intriga. Pirmkārt, kura komanda izcīnīs trešo vietu grupā, tādējādi kvalificējoties 2019. gada Pasaules kausam. Otrkārt, vai Rumānija spēs izrādīt Itālijai pietiekošu pretsparu, lai varētu runāt par to, ka Eiropas Nāciju kausa spēcīgākās komandas nemaz tik tālu no Sešu nāciju kausa vājākās vienības, Itālijas, nemaz nav.

Mača rezultātu atklāja Rumānija, kad Florins Vlaicu realizēja soda sitienu, taču ar to rumāņu uzbrukuma veiksmes arī beidzās un sākās Itālijas uzbrukumi – Leonardo Sarto bija pirmais, kurš ienesa bumbu ieskaites zonā, bet Edoardo Gori un Tomaso Alāns vēl pa reizei jau pirmajā puslaikā piezemēja bumbu rumāņu ieskaites zonā, kas parādīja, ka "Azzurri" nekādā gadījumā negrib dod pamatu uzskatīt, ka viņi varētu būt Sešu nāciju kausa vājākais posms, kura dēļ ir jārunā par turnīra paplašināšanu.

Otrajā puslaikā spēles iznākumā nekas nemainījās, jo, lai arī Rumānija pēdējās minūtēs sāka izmisīgu atspēlēšanās akciju un guva pat vairākus piezemējumus, bet Florins Vlaicu kļuva par savas valsts izlases rezultatīvāko spēlētāju Pasaules kausa finālturnīros, Itāliji izdevās kontrolēt spēli un viņi to novadīja arī līdz loģiskajām un uzvarošajām beigām.

Līdz ar to, 2015. gada Pasaules kauss ir noslēdzies kā Itālijai, tā Rumānijai. Tiesa, Itālija var gatavoties 2019. gada turnīram, kurš notiks Japānā, kamēr Rumānijai vēl ir jākvalificējas nākamās četrgades atbildīgākajiem startiem.

Piezemējumi: Sarto (9), Gori (23), Alāns (38) Zani (45) – Apostols (65, 78), Poparlans (74)Realizācijas: Alāns (24, 39, 47) – Vlaicu (66, 75)Soda sitieni: Alāns (15, 69) – Vlaicu (3)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Īrija 3 3 0 0 110:26 2 14
2. Francija 3 3 0 0 111:39 2 14
3. Itālija 4 2 0 2 75:88 2 10
4. Rumānija 4 1 0 3 60:129 0 4
5. Kanāda 4 0 0 4 58:131 2 2