02.07.2012. 23:48
Pirmā preses konference, pirmie autogrāfi, pirmās fotogrāfijas ar faniem un, pats galvenais, – pirmā īstā darba diena jaunajā klubā. Daugavpilietis Artjoms Rudņevs šodien kopā ar Vācijas Bundeslīgas klubu "Hamburger SV" sāka gatavoties jaunajai sezonai un savās pirmajās 24 stundās pilsētā izbaudīja daudz uzmanības.

Kopš vakardienas Artjoms Rudņevs (24) oficiāli ir "Hamburger SV" spēlētājs. Jaunais līgums spēkā stājās 1. jūlijā, un pēc vairāk nekā 20 stundu ilga ceļojuma (vispirms ar kuģi līdz Lībekai, tad ar auto līdz Hamburgai) Artjoms svētdienas vakarā varēja iekārtoties savā viesnīcas numuriņā Hamburgā. Kamēr "Imtech" stadiona tuvumā nav atrasts dzīvoklis, Rudņevs mitināsies hotelī, bet līdz sezonas sākumam augusta vidū klāt vajadzētu būt gan Artjoma sievai ar meitiņu, gan atrastam arī dzīvoklim.

Taču sadzīviskās problēmas nav vienīgās, ar ko šajās dienās Rudņevam jātiek galā. Šodien HSV sāka gatavoties sezonai, un Artjomam priekšā gan Hamburgas taktisko īpatnību un komandas biedru iepazīšana, gan jaunās valodas apguve. "Ar saziņu lielu problēmu nav. Varu runāt latviski, krieviski, angliski un nu arī mazliet vāciski. Vācu valodu jau mācos un saprotu lielu daļu," daugavpilietim speciāli rīkotajā preses konferences daļā angliski pastāstīja Rudņevs, kuram blakus sēdēja viņa aģents – lai pārtulkotu tos vācu valodas vārdus, kas vēl nav apgūti. "Šis manā karjerā ir liels solis. Vēlos te parādīt labu sniegumu, spert nākamo soli un palīdzēt komandai sasniegt labus rezultātus. Protams, līmenis ir augstāks nekā Polijā, taču nebaidos, ka tāpēc zudīs mana rezultativitāte. Būs vajadzīgs laiks, lai pierastu, taču man patīk strādāt, būs labi!"

Artjoms vismaz pagaidām ticis pie prestižā 10. numura uz formas krekla. Vai arī jauno sezonu Rudņevs sāks kā desmitnieks, rādīs laiks. Vismaz HSV stadiona veikalā, kur jaunie formas krekli maksā gandrīz 80 eiro, bet ar uzvārda uzdruku cena jau pārsniedz 90 eiro, pagaidām iespējas "Rudnevs Nr.10" nav. "Numuri, kas rotā futbolistu muguras, ir pagaidu. Mums oficiāli tie ir jāpasaka pāris dienu pirms pirmās kausa spēles," HSV sporta direktors Franks Arnesens lika noprast, ka šajā ziņā steigas nebūs.

Tas tāpēc, ka pie 10. numuru parasti tiek spēles veidotājs, centrālais pussargs. HSV šobrīd ir tāda tipa futbolista meklējumos – ja izdosies atrast kādu ar pazīstamu vārdu, Rudņevam droši vien nāksies izvēlēties citu numuru. Iemīļoto 16. jau nēsā zviedrs Markuss Bergs, kurš par savu nākotni Hamburgā pilnīgi drošs būt nevar. Līdzīgā situācijā kā Rudņevs ir cits HSV jaunieguvums – vārtsargs Renē Adlers. Viņam pagaidām ir 15. numurs, jo pirmais joprojām ir čeham Drobnijam, kuru HSV mēģina pārdot.

"Artjoms ir citāda stila uzbrucējs, nekā mūsu rīcībā tie bijuši līdz šim. Viņš ir agresīvs soda laukumā, centīgi spēlē arī bez bumbas, parasti balansē uz aizmugures robežas. Viņa kvalitāte var ienest jaunas vēsmas mūsu spēlē. Protams, uz Rudņevu liekam lielas cerības, taču viņam jādod laiks pierast – visu cieņu, bet Polijā tomēr ir zemāks līmenis," tā par Artjomu preses konferencē runāja Arnesens. Viņš gan žurnālistu vidū radīja nelielu apjukumu, runas sākumā pārliecinoši apgalvojot, ka pareizi būtu jāraksta "Artiom Rudnev". Vēlāk pie vārda tikušais Rudņevs uzsvēra, ka "s" nekur nav jāpazaudē – ja Polijā tas noņemts, lai žurnālisti nepareizi neizrunātu viņa uzvārdu, tad Vācijā tādas vajadzības neesot.

Pa kreisi: treniņlaukuma malā plīvo Latvijas karogs – no gaiši zilajā kreklā tērptā kunga, kas to speciāli iegādājies internetā, karogu aizņēmies kāds jaunietis. Pa labi: Rudņevs pēc treniņa aplaimo jauno futbolistu vēlmes. (Foto: Miķelis Osis)

Uzraksts "Rudnevs" rotā arī Artjoma adidas futbola zābakus. Ar tiem futbolists šodien savā pirmajā treniņspēlē (~ 2x15 min.) guva pat trīs vārtus, un Rudņeva komanda uzvarēja ar 3:1. Tiesa, visos gadījumos varēja pastrīdēties, vai mūsu futbolists neatradās aizmugurē (laukuma malā esošie trenera asistenti tikai vienā gadījumā ziņoja, ka vārti nebūtu jāskaita), taču aptuveni pusotra tūkstoša skatītāju aplausus Rudņevs izpelnījās tik un tā. Tāpat kā pēc viena uzbrukuma, kura laikā Rudņevs divreiz bumbu trieca pret vārtu pārliktni – pirmoreiz ar galvu, otrreiz kritienā mēģinot pielabot atlēkušo bumbu. Jāatzīmē, ka treniņā HSV vēl nebija pilnā sastāvā. Dažiem spēlētājiem ir traumas vai pagarināti atvaļinājumi, turklāt klubs steidz sameklēt vēl kādu jēdzīgu jaunieguvumu.

Interesanti, ka jau pirmajā treniņā starp skatītājiem bija manāms arī Latvijas karogs. Latviešu gan pūlī nebija, taču pēc Rudņeva pārejas mūsu valsts karogu internetā steidzīgi bija pasūtījis kāds HSV līdzjutējs ar stāžu. Lai piesaistītu futbolistu uzmanību pēc treniņa, medījot autogrāfus, viņam rokās bija vismaz četri dažādi karogi. Lai gan skatītāji, kuru rindas iepriekšējos gados pirmajos komandas treniņos starpsezonā bijušas kuplākas, lielāku uzmanību pievērsa citam komandas jaunieguvumam, nesenajam Vācijas izlases vārtsargam Adleram, arī Rudņeva ceļš uz ģērbtuvēm tika aizkavēts vismaz par 10 minūtēm – autogrāfu un fotogrāfiju tīkotāju netrūka.

Labas attiecības ar žurnālistiem un līdzjutējiem Vācijā, bet jo īpaši – Vācijas mediju galvaspilsētā Hamburgā –, futbolistiem ir ļoti svarīgas. Kā pastāstīja viens vācu kolēģis – kamēr futbolists spēlēs labi, neviens neko sliktu neteiks. Pietiks nospēlēt kādu neveiksmīgāku spēli, un kritika būs trīsreiz lielāka, ja abu pušu attiecībās pirms tam būs pārskrējis melns kaķis. To izbaudījis, piemēram, skandalozais peruānis Gurero, kurš, kā gaidāms, būs Rudņeva konkurents par vietu pamatsastāvā, taču šodien vēl netrenējās.

HSV 125. jubilejas sezonai pienācīgi sagatavoties Artjomam būs daudz laika un iespēju – līdz sezonas atklāšanai augusta vidū gaida divas treniņnometnes, kā arī pārbaudes spēles gan pret abām labākajām vācu komandām "Borussia" un "Bayern", gan arī pašu "Barcelona". Komandas galvenais treneris Torstens Finks preses konferencē neslēpa prieku par triju HSV jaunieguvumu (bez Rudņeva un Adlera vēl arī no īres atgriezies Beisters) izsalkumu pēc panākumiem. Rīt un parīt gaidāmi fiziskie testi, bet pirmā pārbaudes spēle būs piektdien (skatīt sagatavošanās plānu raksta apakšā).

Starp citu: ja nākotnē Rudņevu klātienē vēlas pavērot kāds Latvijas futbola draugs, nelieciet sevi apmānīt šķietami nelielajam attālumam no Hamburgas centrālās dzelzceļa stacijas līdz "Imtech" arēnai. Līdz attiecīgajai pieturai Stellingen – Arenen ar vilcienu (spēles biļete mača dienā kalpo arī kā vilciena biļete) patiešām jābrauc mazāk nekā 20 minūšu, taču tad seko ceļš pusotra kilometra garumā kājām, kā arī visai stingra pārbaude pie ieejas. Tātad – vēlākais stunda pirms mača sākuma jādodas stadiona virzienā no centra.

Vairāk bilžu no HSV pirmā treniņa un Artjoma Rudņeva prezentācijas iespējams apskatīties ŠEIT (raksta apakšā).

Miķelis Osis no Hamburgas

Datums Notikums Vieta
02.07.2012. Treniņu sākums Hamburga
06.07.2012. TSV 1860 Rosenheim – HSV Rozenheima
06.07.2012. – 11.07.2012. Treniņnometne Cillertāle; Austrija
08.07.2012. Cillertāles izlase – HSV Hipaha
10.07.2012. Groznijas "Terek" – HSV Mitersilla
14.07.2012. Ķīles "Hollstein" – HSV Ķīle
16.07.2012. – 23.07.2012. Treniņnometne Dienvidkoreja
20.07.2012. Peace Cup: FC Groningen – HSV Dienvidkoreja
22.07.2012. Peace Cup: Fināls/Spēle par 3. vietu Dienvidkoreja
24.07.2012. HSV – FC Barcelona Hamburga
04.08.2012. Liga total! kauss: HSV – Dortmundes "Borussia" Hamburga
05.08.2012. Liga total! kauss: Fināls/Spēle par 3. vietu Hamburga
08.08.2012. HSV – FC Nordsjælland Hamburga
11.08.2012. RCD Mallorca – HSV Maljorka
17./18./19.08.2012. Vācijas kausa 1. kārta: Karlsruher SC – HSV Karlsrūe
24.08.2012. Bundeslīgas 1. kārta: HSV – FC Nürnberg HamburgaCAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties