11.01.2014. 16:25
Latvijas izlases uzbrucējam Artjomam Rudņevam aiz muguras ir pirmās dienas jaunās komandas "Hannover 96" rindās. Treniņnometnē Turcijas pilsētā Belekā daugavpilietis ir pieprasītākais hannoverietis klātesošo vācu plašsaziņas līdzekļu lokā. Intervijās Rudņevs stāstījis gan par savu sarežģīto situāciju Hamburgā, gan mērķiem Hannoverē.

Kamēr kluba mājaslapā mūsu futbolista izteikumi ir diezgan bagāti ierastajām pieklājības frāzēm, sarunā ar laikrakstu "Bild" Rudņevs par laiku Hamburgā pirmajā sezonas pusē bija atklāts: "Pagājušajā sezonā guvu daudz vārtu, taču par spīti tam pēdējos mēnešos tikai sēdēju uz soliņa. Man nebija izredžu. Treneris tā nolēma, un tas bija smagi. Es neceru, ka [nākotnē] HSV būs problemātiskā situācijā, taču, ja godīgi, domāju, ka tā notiks."

"Nevaru vien sagaidīt dienu, kad spēlēsim pret HSV. To arī pateicu čaļiem, kad aizbraucu," atklāj Rudņevs. Pirmdien Artjoms svinēs 26. dzimšanas dienu, bet līdz spēlei pret HSV gan jāpaciešas ilgāk – līdz 12. aprīlim. "Es izvēlējos pāriet uz Hannoveri nevis tāpēc, lai pamestu Hamburgu, bet gan – lai beidzot atkal spēlētu." Savukārt sarunā ar "Hannoverische Allgemeine" Latvijas spēlētājs atstājis pārliecināta sportista iespaidu: "Ikviens zina, ka es protu gūt vārtus. Un, ja to darīšu, tad "Hannover 96" vasarā gribēs izpirkt manu līgumu."

Kā presei pastāstījis "Hannover 96" prezidents Martins Kinds, Rudņevs nav plānots kā senegālieša Mama Diufa aizstājējs. Diufs, kuru ļoti vēlas iegūt "Cardiff City" (tās piedāvājumu trīs miljonu eiro apmērā Hannovere noraidījusi), joprojām ir ar komandu, taču pats izteicis vēlmi jau ziemā doties uz Angliju. Taču "Hannover 96" sporta direktors Dirks Dufners atklājis, ka Diufs tiks laists prom tikai tad, ja klubam izdosies vienoties ar 20 gadus vecā čīliešu uzbrucēja Nikolā Kastiljo klubu "Universidad Catolica", tā ka Rudņevs droši vien nebūs komandas vienīgais papildinājums uzbrukumā. Tā kā kotdivuārietis Didjē Ja Konans savainojuma dēļ nemaz nav ar komandu Turcijā, bet polim Arturam Sobieham jau nedēļu trenēties neļauj sīkāka trauma, Rudņevs ar Diufu šobrīd ir divi vienīgie izteiktie uzbrucēji "Hannover 96" rīcībā, ja neskaita trīs dublieru komandas spēlētājus.

Interesanti, ka vienu dienu pēc Rudņeva izīrēšanas nopietnu savainojumu guvis HSV uzbrūkošais pussargs Maksimilians Beisters (aizdomas par krustenisko saišu plīsumu, futbolists jau atgriezies Vācijā), līdz ar to Hamburgai ir vēl mazāk opciju priekšējā līnijā. Tā kā ar nelielu savainojumu šobrīd mokas arī līderis Pjērs Mišels Lasoga, HSV vakar pārbaudes spēlē pret "Vitesse" spēlēja bez izteikta uzbrucēja un nevienus vārtus neguva (0:0). HSV līdzjutēju bažas par to, ka bez Rudņeva HSV savainojumu laikā nebūs alternatīvas uzbrukumā, piepildījušās tikai brīdi pēc pārejas…

Rīt "Hannover 96" aizvadīs pirmo pārbaudes spēli treniņnometnē Turcijā – pretī stāsies cita Bundeslīgas komanda Berlīnes "Hertha". Interesanti, ka pret šo komandu Artjoms vienīgo reizi šosezon Bundeslīgā izgāja laukumā HSV pamatsastāvā. Rīt pret "Hertha" Rudņevs pirmoreiz laukumā dosies ar Hannoveres kreklu un 16. numuru uz muguras.

Izmantotie resursi:Aktuelle Nachrichten -Bild.deStart - HAZ - Hannoversche AllgemeineOffizielle Website des Hamburger SVZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties