04.07.2015. 22:39
Neveiksmīgi pasaules čempionātu Vācijas galvaspilsētā Berlīnē noslēgusi Latvijas labākā modernās pieccīņas pārstāve Jeļena Rubļevska. Sportiste uzrādīja sesto rādītāju paukošanā, bet pēc peldēšanas un jāšanas nokrita zemāk līdz saņēma diskvalifikāciju šaušanā. Summā 765 punkti un 34. vieta 36 sportistu konkurencē.

Atgādinām, ka trešdien vīriešu kvalifikācijas sacensībās ne tik sekmīgi startēja Deniss Čerkovskis un Latviju pārstāvošais ukrainis Ruslans Nakonečnijs. Abi uzrādīja gandrīz identisku rezultātu - attiecīgi 1062 un 1060 punkti. Čerkovskim tas deva 22. vietu 29 sportistu konkurencē C grupā, bet Nakonečnijam - 23. vietu B grupā, kurā startēja 30 sportisti.

Jeļena Rubļevska savā kvalifikācijas C grupā ierindojās astotajā vietā ar 1025 punktiem, kas garantēja vietu starp 36 finālistēm. Diemžēl fināls Latvijas sportistei neizdevās. Kā jau latviešu pieccīņniekiem ierasts, Rubļevska labāko rezultātu sasniedza paukošanā - 23 uzvaras deva sesto pozīciju un 249 punktus. Diemžēl peldēšanā Jeļena bija pārliecinoši vājākā, kas liedza cīnīties vismaz par labāko divdesmitnieku.

Jāšanā Rubļevska ieguva pēdējos punktus šajā pasaules čempionātā, jo šaušanā tika diskvalificēta un noslēdza pieccīņu bez pabeigtas kombinācijas (šaušana+skriešana). 765 punkti garantēja 34. vietu 36 sportistu konkurencē. Par uzvarētāju ar 1390 punktiem kļuva Vācijas sportiste Ļena Šoneborna.

Pasaules čempionāta labāko trijnieks uzreiz garantēja sev vietu Riodežaneiro 2016. gada olimpiskajās spēlēs.

Izmantotie resursi:Union International de Pentathlon Moderne...Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties