04.07.2015. 19:33

, LSM.LV - Sports

Trijās disciplīnās Rubļevska iekrāja 765 punktus un pirms kombinācijas ieņēma 21.vietu 36 finālistu konkurencē. Paukošanā Rubļevska bija sestā labākā ar 238 punktiem, peldēšanā viņa palika pēdējā ar 249 punktiem, bet jāšanā ieguva 19.vietu un nopelnīja 278 punktus.

Par pasaules čempioni kļuva vāciete Lena Šēneborna ar 1390 punktiem, bet sudrabu un bronzu sadalīja Ķīnas pieccīņniece Čeņa Cjaņa (1367) un Jane Markeša (1350) no Brazīlijas.

Iepriekš kvalifikācijā sportistes bija sadalītas trijās grupās, no kurām finālā iekļuva pa astoņām labākajām un vēl 12 pieccīņnieces pārējo dalībnieču konkurencē. Kvalifikācijā startēja 81 pieccīņniece. Vīriešu konkurencē tālāk par kvalifikāciju trešdien netika Deniss Čerkovskis un Ruslans Nakonečnijs.

Pasaules čempionāta medaļnieki vīriešu un sieviešu konkurencē kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kur dalību jau iepriekš garantēja Pasaules kausa fināla uzvarētāji. Lielākā daļa olimpisko vakanču tiks sadalītas kontinentu čempionātos, kur Eiropā noteiks pa astoņiem olimpiešiem vīriešiem un sievietēm. Vēl pa trim vakancēm aizpildīs 2016.gada pasaules čempionātā, bet pēc vietas pasaules rangā olimpisko spēļu dalībniekiem 2016.gada 1.jūnijā pievienosies vēl pa sešiem abu dzimumu pieccīņniekiem.