03.01.2014. 14:14
Kēnigzē trasē pēc divu nedēļu pārtraukuma ar Nāciju kausa izcīņu jeb cīņu par vietu dalībai pamatsacensībās ir atsākušās starptautiska mēroga sacensības kamaniņu sportā.

35 vīru konkurencē ātrākais no latviešiem bija Inārs Kivlenieks, kas braucienā uzrādīja laiku 49.767 sekundes, tādējādi ierindojoties 6.vietā. Uzvarētājam Florianam Berkesam no Vācijas, kas uzrādīja laiku 49.647 sekundes, Kivlenieks piekāpās par 0.120 sekundēm. Kristaps Mauriņš, kas finišēja pēc 50.202 sekundēm, bija otrs labākais no mūsu izlases – 20.vieta. Mārtiņš Rubenis finiša līniju šķērsoja pēc 50.227 sekundēm un ierindojās vietu zemāk – 21.vietā. Bet Artūrs Dārznieks, kas ir izlases jaunākais dalībnieks, finišu sasniedza pēc vienas minūtes 0.580 sekundēm - 32.vietā.

Līdz ar to rīt paredzētajā PK 6.posmā, vīru konkurencē uz starta līnijas stāsies divi Latvijas sportisti – Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš. M.Rubenis un A.Dārznieks nekvalificējās pamatsacensībām.

Savu šodienas startu M. Rubenis komentē šādi:’’Treniņos secināju, ka jaunā kamana nav piemērota šai trasei un vakar nācās mainīt kamanas aptecētāju no jaunā uz veco. Līdz ar to nebija iespēja ar veco aptecētāju nobraukt nevienu treniņbraucienu. Šodien trases augšdaļā kļūdījos. Un, kā varēja redzēt, tad rezultāti ir ļoti blīvi, tāpēc arī neizdevās kvalificēties PK 6.posmam. Bet darbs notiek. Tas bija vajadzīgs, lai saprastu ko darīt. Ir laba viela pārdomām un ir atskaites punkts skatoties uz priekšu.’’

Dāmu konkurencē uz starta līnijas no Latvijas sportistēm izgāja tikai Elīza Tīruma, jo Ulla Zirne ir palikusi Latvijā, lai piedalītos EČ junioriem, kas no 10.-11.janvārim notiks Siguldā. Elīza savu braucienu veica 52.037 sekundēs, bet diemžēl nekvalificējās pamatsacensībām, jo, veicot tehnisko kontroli izrādījās ka slieces priekšējais gals ir par vaļīgu. Līdz ar to PK 6.posmā dāmu konkurencē nestartēs neviena Latvijas pārstāve.

Divnieku konkurencē uz starta stājās Oskara Gudramoviča/Pētera Kalniņa duets. Brāļi Andris Šics/Juris Šics dalību pamatsacensībās sev nodrošinājuši ar to, ka PK pirmajos posmos ir startējuši spēcīgāko grupā.Gudramovičs/Kalniņš savu braucienu veica 50.785 sekundēs un 16 ekipāžu konkurencē izcīnīja 1.vietu, aiz sevis atstājot Krievijas un Itālijas ekipāžas. Līdz ar to PK 6.posma pamatsacensībās divnieku konkurencē startēs divas Latvijas ekipāžas.

Informāciju sagatavoja:Mērija AnsviesuleAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties