26.01.2014. 10:42
Siguldas trasē norisinās Pasaules kausa izcīņas pēdējais posms kamaniņu sportā, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts. Pirmajā braucienā vīriem ātrāko laiku uzrādīja pieredzējušais itālis Armīns Cīgelers, bet no Latvijas sportistiem augstāko vietu ieguva Mārtiņš Rubenis, kurš ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Latvijas komandas favorīts Mārtiņš Rubenis trasē devās ar 19.kārtas numuru un apsteidza tobrīdējo līderi Semjonu Pavļičenko. Startā Rubenis zaudēja 57 sekundes tūkstošdaļas, kas pieauga līdz 89 un 97 tūkstošdaļām, taču trases otrajā pusē Latvijas kamaniņu braucējs atspēlēja uz starta rēķina zaudēto un ne tikai strauji samazināja deficītu, bet to pārvērta gandrīz sekundes desmitdaļu lielā pārsvarā (-0.92).

Rubeņa gozēšanās tabulas pirmajā ailītē gan nebija ilga - jau nākamajā braucienā viņu par vairāk nekā divām desmitdaļām apsteidza vācu sportists Johanness Ludvigs (-0.232). Vēlāk Rubeni pārspēja arī itālietis Dominiks Fišnallers, bet brauciena izskaņā pirmo vietu izrāva Fišnallera tautietis Armīns Cīgelers, kurš tuvāko sekotāju Ludvigu apsteidza par nieka 19 sekundes tūkstošdaļām.

Kamēr Rubenis no Eiropas čempionāta medaļām atpaliek par pusotru desmitdaļu, tikpat daudz aiz viņa atrodas Kristaps Mauriņš, kurš uzrādīja ļoti labu starta laiku un pirmajā braucienā ieņēma astoto pozīciju. Septiņas vietas zemāk ierindojas Inārs Kivlenieks, bet ceturtais Latvijas komandas pārstāvis Artūrs Dārznieks 30 sportistu konkurencē ieguva 29.pozīciju. Alberts Demčenko, kuram bija pēdējais starta numurs, trasē nedevās, bet viņa tautietis Viktors Kneibs tika diskvalificēts.

Otro braucienu varēsiet vērot, sākot ar plkst. 11:10 kanāla LTV7 tiešraidē.