08.02.2014. 20:26

«Rupju kļūdu nebija. Pirmais brauciens bija mazliet saspiestāks, jo nevarēja zināt, cik trase ir ātra. Otro veicu daudz brīvāk, pašam bija laba sajūta,» Latvijas žurnālistiem sacīja Rubenis. Problēmas sagādāja trases ledus, kurš salīdzinājumā ar treniņbraucieniem bija kļuvis mīkstāks. «Nebiju gaidījis, ka pirmajā braucienā būs tik mīksts ledus. Mēs gatavojāmies līdzīgi kā uz pēdējiem treniņbraucieniem, rēķinoties, ka būs līdzīga trase, taču pirmajā braucienā kamana mazliet grima un tāpēc stājās, jo slidas bija nedaudz par asu. Otrajā slidas uztaisīju ne tik asas un bija labāk,» sprieda Rubenis.

Iepriekš treniņos Rubenim problēmas sagādāja piektās virāžas izbraukšana, un otrajā braucienā tā īsti nav izdevusies. «Šodien bija labāk nekā vakar pirmajā treniņbraucienā, bet sliktāk nekā otrajā treniņā. Šodien ledus bija nedaudz ātrāks un līdz ar to arī trajektorija pavirzās un otrā cilpiņa uz izejas galu nav tik vienkārša. Bet man tā cilpošana nepatīk, tāpēc tā man joprojām ir atslēgas virāža šajā trasē,» stāstīja sportists, piebilstot, ka pārējā trases daļa tika izbraukta salīdzinoši labi. «Otrajā braucienā pēc sajūtām nepatika sestā virāža, bet tā nebija liela kļūda un to es izlabošu. Tas nāk līdzi no piektās virāžas un ja to izdosies labi izbraukt, tad arī tur viss būs kārtībā».

Viņš neņēmās spriest, vai sacensību rīkotāji būtu veikuši kādas izmaiņas trasē, lai radītu labvēlīgāku situāciju saviem braucējiem. «Ir sajūta, ka ledus ir citādāks nekā pērn, taču man nav nojausmas, ko mājinieki varētu darīt. Taču bija jūtams, ka trase šodien bija ātrāka nekā treniņos, jo bija ieslēgts arī aukstums no apakšas,» piebilda Rubenis, sakot, ka jābūt gatavam kādām izmaiņām.

To, par kādu vietu viņam vajadzētu cīnīties svētdien, Rubenis atteicās spriest, taču uzsvēra, ka svarīgi ir labi nobraukt. «Rīt gribu nobraukt divus lieliskus braucienus, un tad arī būs rezultāts. Pirms tam vēl jāpiekoriģē mazi sīkumi un tad atliek tikai braukt,» piebilda Turīnas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks, kuram, iespējams, Sočos ir pēdējās lielās sacensības karjerā.

Jau ziņots, ka Rubenis pēc diviem braucieniem līderim Feliksam Loham zaudē 1,186 sekundes, taču no ceturtās vietas viņu šķir tikai viena sekundes desmitdaļa.AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties