26.01.2014. 13:21
Latvijas vadošie kamaniņu braucēji ar vilšanās sajūtu pabeidza kungu sacensības Eiropas čempionātā Siguldā. Citam tā bija lielāka, citam mazāka, taču Mārtiņam Rubenim (4.vieta), Ināram Kivleniekam (16.) un Kristapam Mauriņam (20.) līdz galam neizdevās attaisnot pašu cerības.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Ceturtajā vietā finišējušais Rubenis atzina, ka ļoti gribējies tikt uz goda pjedestāla. "Vispār jau kaut kāds kritums sirdī ir. Bija sajūta, ka to ir iespējams izdarīt. Daudz tika strādāts, domāts. Varbūt pat par daudz tika domāts," portists smejoties atzina. Abi braucieni izdevušies līdzīgi, taču ar nelielām kļūdiņām, kas to laiku tomēr dzēsušas. Rubenis arī norādīja, ka šo sacensību laikā bijusi neliela fiziskās formas bedrīte, jo gatavošanās posms tomēr pakārtots četrgades svarīgākajam startam olimpiskajās spēlēs Sočos. "Esmu ārkārtīgi pateicīgs katram, kurš šādos apstākļos ir atnācis mūs atbalstīt. Esmu pārliecināts, ka, ja tāds un vēl lielāks atbalsts pie televizoriem mums būs Soču laikā, tad latvieši sevi parādīs," pārliecināts ir Rubenis. 

Ļoti labi pirmo braucienu veica arī Kristaps Mauriņš, ieņemot astoto vietu, taču kļūdu virkne otrajā piegājienā lika noslīdēt uz 20.pozīciju. "Es pat nezinu, kāpēc tā notika. Sākās jau no pašas augšas. Pieļāvu pa kļūdiņai un aizgāja ķēdes reakcija. Nepaspēju savākt kamanu, tāpēc bija arī rupjas kļūdas. Uztraukuma it kā nebija. Jocīga sajūta bija pirms pirmā brauciena, taču pirms otrā bija tāds miers. Varbūt arī tas bija slikti - neizdevās sevi uzkurināt," minēja 23 gadus vecais Mauriņš. Kopumā sajūta neesot tā labākā, lai gan par sezonu kopumā Kristapam neesot pamata sūdzēties. Ja vēl pirms gada viņš Siguldā pārdzīvoja par pārliecības un stabilitātes trūkumu, tad šosezon, ar retiem izņēmumiem, viss šajā ziņā bijis kārtībā. Diemžēl viens no šiem izņēmumiem sanāca tieši mājas trasē. "Žēl, jo pirms Sočiem gribējās gūt pozitīvas emocijas. Tagad kamanas jānoliek uz brīdi malā, jāpastrādā pie fiziskās gatavības un tad jau jādodas uz olimpiskajām spēlēm," tuvākos plānus iezīmē Mauriņš. 

Diemžēl kārtējais neveiksmīgais posms bija Ināram Kivleniekam, kurš tā arī neiesaistījās cīņā par labāko desmitnieku, lai gan vēl pirms dažiem gadiem Siguldā izcīnīja pat sudraba godalgu. "Nenobraucu labi, un arī tehnika šodien neslīdēja tā, kā gribējās. Diemžēl tāda ir visa sezona, rezultāti nav tādi, kādus gribētos. It kā esmu kaut ko meklējis, darījis, lai situāciju uzlabotu. Redzēsim. Svarīgākais starts vēl ir priekšā. Jācer, ka Sočos būs silts laiks. Tad man vismaz būs kamana, ar kuru ātri braukt," sacīja Kivlenieks. 

Katrā no braucieniem personisko rekordu sasniedza Latvijas kungu komandas jaunākais dalībnieks Artūrs Dārznieks. "Jau pirmajā braucienā krita personiskais rekords, lai gan bija visai nopietnas kļūdas. Otrajā nobraucu labāk, tāpēc rezultātu vēl uzlaboju. Ar sniegumu esmu apmierināts," teica 26.vietu ieguvušais Dārznieks. Viņš pamatsacensībām kvalificējās jau otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas. "Beidzot vismaz jūtama izaugsme. Tas ļauj cerīgi skatīties arī uz nākamo sezonu, taču pārtraukumā noteikti vairāk jāpiestrādā pie starta rāviena."



Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties