16.12.2012. 13:57
Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis svētdien izcīnīja astoto vietu Siguldā notikušajās Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma sacensībās.

No pārējiem Latvijas pārstāvjiem Inārs Kivlenieks ieņēma 11.vietu, bet Kristaps Mauriņš ierindojās 17.pozīcijā.

Rubenim un Mauriņam šie bija labākie rezultāti šosezon.

Pēc pirmā brauciena Rubenis atradās devītajā vietā, Kivlenieks, kurš pagājušās sezonas sacensībās Siguldā izcīnīja trešo vietu, pēc pirmā brauciena bija 12., bet Mauriņš otrajā braucienā atkāpās par vienu pozīciju.

Par posma uzvarētāju kļuva krievs Alberts Demčenko, kuram Rubenis zaudēja 0,564 sekundes. Kivlenieks no līdera atpalika par 0,771 sekundi, bet Mauriņš - par 1,053 sekundēm.

Otrajā vietā 0,042 sekundes aiz uzvarētāja ierindojās pieredzējušais Armīns Cīgelers no Itālijas, bet tikai ar trešo vietu bija spiests samierināties vācietis Fēlikss Lohs, kurš otrā brauciena pēdējos metros pēc rupjas kļūdas zaudēja stabilu pirmo pozīciju.

Šosezon sekmīgi startējošais Kivlenieks, kurš Siguldas sacensībām bija izvirzījis ļoti augstus mērķus, pamatsacensībām bija kvalificējies automātiski, bet Rubenis un Mauriņš tajās iekļuva pēc sekmīga starta Nāciju kausā.

Nāciju kausā startēja arī Kazahstānu pārstāvošais latvietis Mārtiņš Lozbers, kurš gan nespēja iekļūt starp pamatsacensību dalībniekiem.

Posms svētdien noslēgsies ar stafetes sacensībām.

Sestdien divnieku sacensībās ceturto vietu izcīnīja latvieši Andris un Juris Šici, bet devītajā pozīcijā ierindojās Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. Savukārt sievietēm Elīza Tīruma izcīnīja 12.vietu, bet Maija Tīruma ieņēma 16.vietu.

Sigulda Pasaules kausa posma sacensības rīko jau 22.reizi.

Pēc sacensībām Siguldā Pasaules kausa sezonā būs pārtraukums līdz nākamā gada janvārim.

Jau vēstīts, ka šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos.

Pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131