14.12.2013. 23:32

Rubenis pēc pirmā brauciena ieņēma 15.vietu, taču otrajā braucienā viņam izdevās uzrādīt 11.labāko laiku, kas ļāva pakāpties par pāris pozīcijām arī kopējā ieskaitē.

No uzvarētāja titulētā Itālijas kamaniņu braucēja Armīna Cīgelera latviešu sportists atpalika par 0,952 sekundēm.

Otrajā vietā šajās sacensībās negaidīti ierindojās Kriss Meizdzers no ASV, kuram šis ir labākais sasniegums karjerā. Viņš no Cīgelera atpalika par 0,240 sekundēm. Savukārt trešajā vietā ierindojās austrietis Volfgangs Kindls.

Tikmēr cits Latvijas sportists Inārs Kivlenieks pēc pirmā brauciena ieņēma 25.vietu, taču arī viņam otro braucienu izdevās veikt nedaudz labāk un pakāpties pāris vietas augstāk un divu braucienu summā ieņemt 23.pozīciju.

Ap pusnakti startēs ar komandu stafetes sacensības.

Kivlenieks iespēju startēt pamatsacensībās ieguva pēc ceturtdien veiksmīgi aizvadītās Nāciju kausa izcīņas. Nāciju kausā piedalījās arī Artūrs Dārznieks un Kristaps Mauriņš, taču viņi pamatsacensībām kvalificēties nespēja, tāpat kā Kazahstānu pārstāvošais latvietis Mārtiņš Lozbers.

Pasaules kaus kopvērtējumā visaugstāk atrodas Rubenis, kurš pēc pieciem posmiem ar 134 punktiem atkāpies uz 15.vietu, savukārt divas pozīcijas zemāk seko Kristaps Mauriņš, kuram par 104 punkti. Tikmēr Kivlenieks šīs sezonas gaitā iekrājis 98 punktus un atrodas 20.pozīcijā, bet Dārznieka rēķinā 13 punkti un 45.vieta.

Kopvērtējuma līdera godu joprojām saglabājis vācietis Fēlikss Lohs, kurš iekrājis 385 punktus, bet par 30 mazāk ir Itālijas pārstāvim Dominikam Fišnalleram. Savukārt trešajā pozīcijā ar 350 punktiem tagad atrodas Davids Mellers no Vācijas.

Piektdien Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici piektdien divniekos izcīnīja desmito vietu. Tikmēr cita Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš summā uzrādīja 12.rezultātu.

Savukārt dāmu konkurencē vislabāk veicās Ullai Zirnei, kura ieņēma 18.vietu, bet Elīza Tīruma palika pēdējā, 23.pozīcijā.

Turpinājumā pēc gadu mijas pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.

Kamaniņu braukšanā olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim jeb pirmajos piecos sezonas posmos, kad Sočiem kvalificēsies 37 labākie vīri, 27 pirmās dāmas un 17 ekipāžas. Tomēr no vienas valsts nevarēs būt vairāk kā trīs vīri un dāmas, kā arī divas divnieku ekipāžas.

Tāpat labākās astoņas komandas piedalīsies stafetes sacensībās, kas olimpisko spēļu programmā iekļautas pirmoreiz.

Pagājušajā sezonā no Latvijas sportistiem Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis un Kivlenieks ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, dāmām Elīza Tīruma izcīnīja 11.vietu, bet divniekiem brāļi Šici sezonu noslēdza sestajā vietā.

Pavasarī tieši Soču posmā daudzi Latvijas kamaniņu braucēji sasniedza sezonas labākos rezultātus - brāļi Šici izcīnīja vienīgās medaļas individuālajā konkurencē sezonā, ierindojoties trešajā vietā, Rubenis ieņēma piekto vietu kungu konkurencē, savukārt Zirne karjeras otrajās Pasaules kausa sacīkstēs izcīnīja 13.vietu.

Vēl Tīruma Sočos ieņēma astoto vietu, Gudramovičs ar Kalniņu izcīnīja 14.vietu divniekos, savukārt kungu konkurencē Kivlenieks bija 13., bet Mauriņš 20.vietā. Vīru sacensībās Rubenis pēc pirmā brauciena pat bija līderis, bet Mauriņš atradās augstajā sestajā vietā.

Tāpat pagājušajā sezonā Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta stafetē. Turklāt brāļi Šici no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļu atgriezās jau piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās.

Pēc pagājušās sezonas par karjeras beigām paziņoja pieredzējusī Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma, kura šosezon palīdz Francijas kamaniņu braucējiem.