01.12.2015. 10:06
Brīvdienās Siguldā Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma piedalījās 12 augstskolas. Šoreiz par spēcīgāko augstskolu spēka trīscīņā kļuva Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), informē rīkotāji....

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rīgas Tehniskās universitātes studenti ar savu sniegumu izcīnīja augstskolai vislielāko punktu skaitu un 1. vietu. Godpilno 2. vietu izcīnīja Rīgas Tehniskā koledža, bet 3. vieta Latvijas Lauksaimniecības universitātei. Sacensības studentiem spēka trīscīņā notika tikai otro reizi. Augstskolu skaita palielināšanās priecē sacensību organizatorus, jo rada veselīgu konkurenci un sportistiem vēlmi pierādīt sevi ar jauniem studentu rekordiem. Tāpat kā pagājušajā gadā arī šoreiz sacensību laikā tika reģistrēti vairāki Latvijas studentu rekordi. 

Sacensībās tika noteikti arī spēcīgākie studenti un studentes pēc Vilksa koeficienta, ņemot vērā atlēta personīgo svaru un pacelto svaru kilogramos. Starp studentēm absolūti spēcīgākā bija Elīna Breivika (virs 63 kg) no Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas ar kopsummā paceltajiem 280 kg. E. Breivikai arī jauns rekords svaru stieņa spiešanā guļus (67,5 kg) gan ekipētajā, gan bez ekipētājā spēka trīscīņā. Zane Krūmiņa (līdz 63 kg) no Latvijas Lauksaimniecības universitātes ierindojās 2. vietā ar rezultātu kopsummā 250 kg. Agnese Roga (virs 63 kg) no Vidzemes Augstskolas ar kopā paceltajiem 280 kg palika 3. vietā pēc Vilksa punktiem.

Starp studentiem valdīja sīvāka konkurence cīņā par absolūti labāko titulu. Valdis Priedols (līdz 83 kg) no Liepājas Universitātes kļuva par šī titula ieguvēju, izcīnot 1. vietu ar rezultātu 597,5 kg. Ivo Liepiņš (līdz 66 kg) no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas ierindojās 2. vietā, trīs kustībās paceļot 500 kg. Sportistam šīs sacensības bija veiksmīgas, jo tika laboti divi Latvijas rekordi ekipētajā un bez ekipējuma spēka trīscīņas disciplīnās - svaru stieņa vilkmē no zemes (232,5 kg) un summā (500 kg). Aleksandrs Jasinskis (līdz 93 kg) no Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas pievarēja pat 625 kg kopsummā, bet palika 3. vietā. Taču A. Jasinskim pārspēts rekords vilkmē (270 kg) gan spēka trīscīņā bez ekipējuma, gan ekipētajā.

Starp rekordistiem bija Ivars Mauriņš no Rīgas Tehniskās universitātes, kurš sacensībās rekordu laboja pietupienā ar svaru stieni (172,5 kg). Tāpat kā pārējiem sportistiem šis rekords pieder abos spēka trīscīņas veidos. 

Nākamās sacensības, kur studenti varēs labot Latvijas rekordus, būs tikai maijā SELL spēlēs, kas notiks Somijā.

Čempionātā tika pārstāvētas 12 augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskā koledža, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, Liepājas Universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Valsts policijas koledža, Vidzemes Augstskola, Transporta un sakaru institūts un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža. Karateakademija.lv Dzirnavu 43, Rīga, LV-1010
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties