30.11.2013. 15:14
"RSU/Merks" basketbolistes 29. un 30. novembrī aizvadīja divas spēles Baltijas Sieviešu basketbola līgā, divas reizes pēc kārtas atzīstot Ukrainas vienības "Tim-Scuf" pārākumu. Pirmajā spēlē komanda atspēlēja 18 punktu deficītu, taču daudzās kļūdas uzbrukumu noslēgumos liedza izcīnīt trešo uzvaru.

Pirms divpadsmit dienām studentes Hanzas vidusskolā pārspēja Baltkrievijas komandu “Berezina-RCOR” ar rezultātu 71:70. Uzvaras grozu guva Kate Aizsila, turklāt “RSU/Merks” spēlētājas pieļāva tikai vienpadsmit kļūdas un kopvērtējumā pakāpās uz piekto vietu. Lai ielauztos labāko četriniekā, bija nepieciešams pārspēt Kijevas komandu “Tim-Scuf”, taču pirmais no diviem mēģinājumiem izrādījās neveiksmīgs.

“RSU/Merks” sniegumu nelabvēlīgi ietekmēja ceturtdienas pārliecinošā uzvara pār Latvijas U16 izlasi. Kā tas bieži notiek, nākamajā dienā komanda zaudēja koncentrēšanos aizsardzībā un pirmā puslaika gaitā nonāca iedzinējos ar astoņpadsmit punktu starpību. Ejot pārtraukumā, mīnus četrpadsmit – 33:47.

Ukrainietes spēlēja asi, rupji un rezultatīvi. Tiesneši to pamanīja, otrā puslaika sākumā ar piecām piezīmēm malā aizsūtot Jūliju Bereziņecu (19 punkti) un Darju Zavidnu. “RSU/Merks” izmantoja situāciju, pakāpeniski samazinot starpību līdz diviem punktiem – 51:53. Rezultāts varēja būt arī labvēlīgāks, taču kļūdas driblā un neiemestie metieni no groza apakšas vairākiem uzbrukumiem lika beigties tukšā.

Viešņas no Kijevas uz kādu laiku izsmēla kļūdu ražu, trešās ceturtdaļas beigās iemetot divus tālmetienus pēc kārtas. Tā izrādījās tikai prettrieciena pirmā daļa. “RSU/Merks” spēlētājas turpināja zaudēt bumbu vai atdeva piespēles rokās pretiniecēm, dažu minūšu laikā piedzīvojot “Tim-Scuf” izrāvienu 5:19. Rezultāts kļuva nepatīkams – 56:72. Atspēlēties joprojām bija iespējams, taču vairākas kļūdas pēdējos uzbrukumos šīs cerības pārsvītroja.

RSU/Merks – Tim Scuf 71:76 (10:25, 23:22, 19:12, 19:17)RSU/Merks: Audere 26 (2p 2/7, 3p 3/7, 1p 13/14; 8ab, 4pb), Kate Aizsila 13, Lazdeniece 12 (11ab), Krēsliņa 10 (7ab, 3rp), Fomina 4 (4ab, 4rp, 7kļ., 5pp), Lagzdiņa 4 (4ab), Tomsone 2, Langina, Dimante.Tim Scuf: Uro-Nilie 19 (10ab), Bereziņeca 19 (5pp), Naumenko 14 (10ab), Skorbatjuka 9, Krajevska 5, Fashutdinova 5, Zavidna 4 (5pp), Savicka 1, Stadņika, Stepaņuka, Horobeca.Metieni no spēles: 21/69 vs 28/693p: 5/19 vs 10/291p: 24/27 vs 10/18AB: 42 (18/24) vs 49 (19/30)RP: 12-17Kļ.: 20-22PB: 13-14Punkti pēc kļūdām: 6-13

Sestdienas rītā cerības uz labvēlīgu iznākumu izjauca “RSU/Merks” vājums cīņā par atlēkušajām bumbām (29-58). Kijevietes tikai uzbrukumā vien izcīnīja 20 atlēkušās bumbas, iegūstot iespējas gūt daudzus otrās iespējas punktus. Īsi pirms cīņas beigām laukumu ar piecām piezīmēm atstāja Laura Audere. Zaudējums līdz minimumam samazinājis RSU izredzes iekļūt labāko komandu četriniekā, turklāt pēdējās trīs spēles paredzētas izbraukumos Baltkrievijā, Lietuvā un Zviedrijā.

RSU/Merks – Tim Scuf 69:76 (19:22, 16:17, 15:18, 19:19)RSU: Lazdeniece 15 (2p 2/5, 3p 3/7, 1p 2/3), Kate Aizsila 12 (5pp), Krēsliņa 12 (6rp), Fomina 10 (5ab, 3rp), Langina 8 (5ab), Audere 6 (10ab, 5pp), Lagzdiņa 4 (4ip), Tomsone 2, Dimante.Tim-Scuf: Uro-Nilie 20 (10ab), Zavidna 20 (20ab), Naumenko 10 (9ab, 5pp), Skorbatjuka 9 (6ab, 4rp, 5pp), Faskutdinova 9, Horobets 5, Bereziņeca 3 (5pp), Savicka.Metieni no spēles: 22/67 vs 28/793p: 8/23 vs 9/281p: 17/23 vs 11/15AB: 58 (20/38) vs 29 (5/24)RP: 15-18Kļ.: 11-17PB: 6-7