02.06.2015. 17:59
Nedēļas nogalē sacensības aizvadījušas abas Latvijas sieviešu šosejas riteņbraukšanas izlases sportistes. Dana Rožlapa, par spīti sāpīgajam kritienam, finišēja 39. vietā Beļģijā notiekošajā UCI 1.1 kategorijas velobraucienā "Gooiok – Geraardsbergen – Gooik". Tikmēr Lijai Laizānei 41. rezultāts "SwissEver GP" velobraucienā Šveicē.

Daudzkārtējā Latvijas čempione šosejas riteņbraukšanā Dana Rožlapa maija pēdējā dienā Belģijā ņēma dalību prestižajās UCI 1.1 kategorijas sacensībās - “Gooiok – Geraardsbergen – Gooik". 136 kilometru garā distances sportistēm bija nopietns pārbaudījums. Nepastāvīgajos laika apstākļos bija jāpievar beļģiem raksturīgie stāvie pauguri un bruģa posmi. Pavisam dalību velobraucienā ņēma vairāk nekā 130 dāmas no vadošajām riteņbraukšanas vienībām.

Mūsu sportiste sākumā turējās vadošajā līderu grupā. Pirms starta Danas pašsajūta nav bijusi no pašām labākajām, tomēr sacensību laikā kondīcija bija augstā līmenī. Sacensību gaita izvērtās ļoti nervoza un kritieniem bagāta. Netrūka daudz šauru ceļu, asu līkumu un pagriezienu. Kopumā dalībniecēm bija jāveic deviņi apļi. Vadošā grupa, kur starp 23 riteņbraucējam bija arī Dana, izveidojās distances vidū. Nedaudz vēlāk vienā no pagriezieniem pie drošības saliņas latviete, kopā ar vēl vairākām sportistēm, piedzīvoja nepatīkamu un sāpīgu kritienu. Gaidot savas komandas tehnisko automašīnu, Danai garām patraucās arī lielā grupa, kuru viņa gan vēlāk noķēra.

Jāpiemin, ka papildus grūtību Danai sagādāja bojātā velokurpe, kas ietekmēja rezultātu tieši finišā. Dana sacensības noslēdza otrajā lielajā grupā, nedaudz vairāk kā septiņas minūtes aiz uzvarētājas Greisijas Elvina ("Orica – Ais"). Jāpiebilst, ka smagajā distancē finišēja vien 43 braucējas. Dana bija vienīgā no savas "Keukens Redant Ladies Cycling” komandas, kura spēja sasniegt galamērķi.

Šajā pat dienā UCI 1.2 kategorijas velobraucienu aizvadīja Lija Laizāne. Itālijas profesionālās komandas "Amoritalia Vaiano" pārstāve piedalījās "SwissEver GP" velobraucienā. Šeit vairāk nekā 100 uz starta izgājušās riteņbraucējas sagaidīja 102,3 kilometru gara distance ar virkni dažādiem kāpumiem.

Laizāne distances laikā turējās vadošajā grupā. Rīdziniece peletonā bija arī finiša, kur, lai arī pati par augstām vietām necīnījās, tomēr palīdzēja savai komandas biedrenei Rasai Lelevaijtei izcīnīt trešo pozīcju. Lija tikmēr finišēja 41. vietā. Par uzvarētāju kļuva austrāliete Lize Vilijamsa, kura svinēja solo uzvaru, peletonu apsteidzot par astoņām sekundēm.

Dana Rožlapa pārstāvēs Latviju Eiropas spēlēs. Tikmēr Latvijas čempionātā pirmo reizi pēdējo gadu laikā notiks arī sacensības sievietēm ne tikai individuālajā, bet arī grupas braucienā.

V Vārds Uzvārds Valsts Komanda Laiks
1. Gracie Elvin Austrālija Orica – AIS 03:45:02
2. Ellen Van Dijk Nīderlande Boels Dolmans +00:00:00
3. Mayuko Hagiwara Japāna Wiggle Honda Pro cycling +00:00:01
4. Amy Pieters Nīderlande Liv – Plantur +00:00:29
5. Chantal Blaak Nīderlande Boels Dolmans +00:00:29
6. Anouska Koster Nīderlande Rabobank +00:00:29
39. Dana Rožlapa Latvija Keukens Redant Ladies +00:07:58
V Vārds Uzvārds Valsts Komanda Laiks
1. Lizzie Williams Austrālija Orica – AIS 02:39:53
2. Valentina Scandolara Itālija Orica – AIS +00:00:08
3. Rasa Leleivyte Lietuva Amoritalia Vaiano +00:00:08
4. Marta Bastainelli Itāija Amoritalia Vaiano +00:00:08
5. Arriana Findanza Itālija Ale Cipollini +00:00:08
6. Amanda Spratt Austrālija Orica – AIS +00:00:08
41. Lija Laizāne Latvija Amoritalia Vaiano +00:00:08

Izmantotie resursi:lrf.lvget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties