25.11.2017. 12:33
Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis sestdien Vinterbergas trasē Vācijā pēc pirmā brauciena ieņem 9. vietu Pasaules kausa otrajā posmā.

Vinterbergā šorīt ir mainīgi laikapstākļi, nelielām lietavām seko slapjš sniegs, kas arī ietekmēja pirmā brauciena rezultātus.

Līderis pēc pirmā brauciena ir itālis Kevins Fišnallers, kurš Vinterbergas trasi veica 52,428 sekundēs, bet otrais ir viņa tautietis Teo Grūbers, kurš zaudē 0,120 sekundes. Savukārt trešajā vietā atrodams austrietis Davids Gleiršers, kurš līderim zaudē 0,140 sekundes.

Tikmēr Rozītis no Fišnallera atpaliek 0,369 sekundes un atrodams devītajā pozīcijā, bet tieši aiz viņa ir titulētais vācietis Fēlikss Lohs. Artūrs Dārznieks līderim zaudē 0,547 sekundes un ir 19.pozīcijā, kamēr talantīgais Kristers Aparjods no Fišnallera atpaliek 0,569 sekundes, kas viņam dod 21.vietu 29 sportistu konkurencē.

Pirmajā braucienā kritienu piedzīvoja pieredzējušais Inārs Kivlenieks, kuram līdz ar to sacensības ir noslēgušās.

Sestdien vēlāk notiks otrais brauciens. Tā sākums plkst.12.35 pēc Latvijas laika. Šo posmu tiešraidē translē televīzijas kanāls «Best4Sport».

Pasaules kausa otrā posma sacensībās Aparjods un Kivlenieks iekļuva automātiski, bet Rozītis piektdien piedalījās Nāciju kausā, kur ieņēma ceturto vietu. Dārznieks Nāciju kausā bija 16.vietā, arī tiekot pamatsacensībās, bet aiz svītras palika Kristaps Mauriņš.

Aparjods pirms nedēļas bija veiksmīgākais sezonas pirmajā posmā Īglsas trasē Austrijā, kur ieņēma septīto vietu, kamēr Kivlenieks palika 14.vietā, bet Rozītis bija tikai 23.pozīcijā, lai gan pēc pirmā brauciena viņš bija uzreiz aiz labāko desmitnieka.

Aizvadītajā sezonā no Latvijas sportistiem kungu konkurencē vislabāk veicās Kivleniekam, kurš Pasaules kausā ieguva 12.vietu, Rozītis bija 17.vietā, bet Dārznieks noslēdza labāko divdesmitnieku. Tikmēr Aparjods, kurš februārī Siguldā kļuva par pasaules junioru čempionu, Pasaules kausā, startējot vien dažos posmos, guva 29.vietu, bet Mauriņš palika 32.pozīcijā.

Tikmēr divnieki pirmo braucienu aizvadīs plkst.14.10, bet otrais sāksies plkst.15.30. Latviju šajās sacensībās pārstāvēs trīs ekipāžas.

Vieta pamatsacensībās automātiski bija nodrošināta Latvijas vadošajam divniekam Andrim un Jurim Šiciem, savukārt caur Nāciju kausu tur tika Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kā arī Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, ieņemot attiecīgi trešo un devīto vietu, bet juniori Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, startējot ārpus konkurences, bija 18.pozīcijā.

Sezonas pirmajā posmā pirms pirms nedēļas Šici bija septītie, taču aizvadīja tikai vienu veiksmīgu braucienu, jo pēc pirmā bija vien 13.vietā. Tikmēr Putins/Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija sestie, bet pēc otrā noslīdēja uz 11.vietu summā.

Savukārt Gudramovičs/Kalniņš pirmajā posmā nemaz netika pie iespējas braukt Pasaules kausa sacīkstēs, jo neveiksmīgi aizvadīja Nāciju kausu.

Šici iepriekšējā sezonā vienu reizi kāpa uz goda pjedestāla, bet kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, spītējot vecākā brāļa Andra pleca savainojumam. Tikmēr labāko sezonu aizvadīja Gudramovičs un Kalniņš, kuri uz goda pjedestāla tika pat divas reizes, izcīnot otrās vietas Siguldā, kur notika arī sprinta sacensības, bet kopvērtējumā viņi bija septītie. Savukārt Putins un Marcinkēvičs iepriekšējā sezonā kopvērtējumā palika 23.vietā.

Pasaules kausa otrais posms noslēgsies svētdien ar dāmu sacensībām, kur Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode, kā arī sprinta sacensībām.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu - trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa