15.02.2015. 11:37
Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis svētdien izcīnīja sudraba godalgu Siguldā notiekošajā pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. Savukārt kopējā vērtējumā latvietis izcīnīja desmito vietu.

Pēc pirmā brauciena Rozītis noslēdza labāko desmitnieku, kas starp U-23 vecuma sportistiem ļāva ieņem ceturto pozīciju. Otro braucienu talantīgais latvietis veica nedaudz lēnāk, kas gan nelika zaudēt iegūtās pozīcijas kopējā ieskaitē, turklāt U-23 kategorijā viņš pakāpās uz otro vietu, jo otrajā braucienā finišu nesasniedza itālis Kevins Fišnallers, turklāt rupju kļūdu pieļāva arī viņa brālēns Dominiks Fišnallers.

Tikmēr par pasaules čempionu tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš Rozīti apsteidza par 0,836 sekundēm.

Otrajā vietā ierindojās šīs sezonas Pasaules kausa vadošais kamaniņu braucējs Fēlikss Lohs, kurš no uzvarētāja atpalika vien par 0,071 sekundi, bet trešais bija austrietis Volfgangs Kindls.

Savukārt latvietis Inārs Kivlenieks bija 12.pozīcijā, bet nesen no smadzeņu satricinājuma atlabušais Artūrs Dārznieks finišēja 15.vietā.

Kā vienīgais no latviešiem otrajam braucienam nekvalificējās Kristers Aparjods, kurš palika uzreiz ar strīpas, finišu sasniedzot 26.pozīcijā.

Traumas dēļ Latviju šajā pasaules čempionātā nepārstāv Kristaps Mauriņš.

Tikmēr plkst.14 sāksies komandu stafete, kurā Latvija būs viena no pretendentēm uz medaļām. Kā zināms, pērnā gada Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas stafetes komanda ar Mārtiņu Rubeni, Andri un Juri Šiciem, kā arī Elīzu Tīrumu izcīnīja bronzu.

Pirmā diena Latvijai pasaules čempionātā gan nebija pārāk sekmīga.

Divniekiem Šici izcīnīja sesto vietu, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās desmitajā vietā, bet jaunā ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels palika 19.vietā.

Savukārt dāmām ar kājas traumu startējošā Elīza Tīruma ieņēma 13.vietu, jaunās Kendija Aparjode un Alise Evelīna Mitkus ierindojās attiecīgi 26. un 33.vietā, bet Ulla Zirne otrajā braucienā piedzīvoja smagu kritienu.

Latvijas izlasi šajās sacensībās kopumā pārstāvēs 14 sportisti, bet pavisam sagaidāms, ka uz starta dosies 123 sportisti no 19 valstīm.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāts Siguldas trasē risinājās 2003.gadā, turklāt tā divas reizes uzņēmusi arī Eiropas čempionātu. 2003.gadā sudrabu izcīnīja Mārtiņš Rubenis, kā arī jauktā stafetes komanda, kurā ar Rubeni brauca arī Anna Orlova un Zigmārs Berkolds/Sandris Bērziņš.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222