13.10.2015. 20:14
Baltijas Basketbola līgas (BBL) jaunās sezonas atklāšanas spēlē šovakar „Valmiera/Ordo” savā laukumā Vidzemes olimpiskajā centrā ar 90:59 sagrāva Igaunijas klubu Raplas „Avis”.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 24 punktiem bija Dāvis Rozītis, kurš savāca arī 15 atlēkušās bumbas, 12 punktus guva Mārtiņš Laksa, bet pa desmit punktiem sakrāja Ervīns Jonāts un Jānis Kaufmanis. Raplas komandas labā 20 punktus guva Viljams Artino.

Lai gan LBL čempionāta pirmajās trīs spēlēs valmierieši bija izcīnījuši trīs uzvaras, maču sākums allaž bija ne sevišķi veiksmīgs, ko vismaz daļēji var teikt arī par šī vakara spēli, jo pirmās ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija -5 (5:10). Tomēr mača turpinājuma „Valmiera/Ordo” izpildījumā bija gana pārliecinošs. Jau līdz pirmās ceturtdaļas beigām izdevās iekrāt 12 punktu pārsvaru (26:14), otrās ceturtdaļas vidū valmieriešiem bija jau +20 (34:14), taču tad komanda nespēja gūt punktus teju piecas minūtes.

Puslaika pārtraukumā laukuma saimnieki devās ar 16 punktu pārsvaru (42:26), bet trešās ceturtdaļas vidū atkal atjaunoja un pat pārsniedza 20 punktu vadību (56:43, 63:37). Spēles pēdējās desmit minūtēs "Valmieras/Ordo" basketbolisti nosargāja pārliecinošo uzvaru, iepriecinot vietējos līdzjutējus ar ceturto panākumu šajā sezonā.

Šovakar, plkst. 19.30 BBL sezonu uzsāka arī „Liepāja/Triobet”, kas savās mājās B grupa smačā mērojas spēkiem ar Igaunijas klubu Tallinas TTU.

Šajā BBL sezonā regulāro turnīru aizvadīs 14 komandas, kas sadalītas divās grupās. Piecas labākās komandas no katras grupas un labākā no sestajā vietā finišējušajām komandām piedalīsies izslēgšanas turnīrā, kas sāksies ar astotdaļfinālu. Šajā fāzē plānots, ka turnīrā iesaistīsies arī piecas FIBA Eiropas kausa izcīņā startējušās komandas – “Ventspils”, “Juventus”, “Pieno žvaigždes”, “Šiauliai” un Tartu “Rock”.

Ja kāda no šīm vienībām nevarēs iesaistīties, jo turpinās dalību FIBA Eiropas kausā, iespēja tiks dota nākamajai pēc regulārā turnīra aiz svītras palikušajai komandai. Visas piecas minētās komandas tiks izliktas ar augstākajiem numuriem, piemēram, “Šiauliai” kā čempione būs pirmā, bet ventspilnieki būs otrie un pretī saņems otru potenciāli vājāko no astotdaļfinālā tikušajām komandām. Izslēgšanas turnīrā visās kārtās uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.

D. Rozītis 24 (metieni - 11/17, 15 atl.b.), Laksa 12, Kaufmanis 10, Jonāts 10, A. Bērziņš 9, Iļjins 8, Čižausks 6 (7 rez. piesp.), Kārlis 6, Šķēle 5 (9 rez. piesp.), Gabrāns (5 rez. piesp.) - Artino 20 (metieni - 8/16, 7 atl.b., 5 rez. piesp.), Brūkss 13 (6 atl.b.), Kajupanks 11.

Izmantotie resursi:bbl.net