03.01.2015. 13:50
Latvijas U16 sieviešu basketbola izlase sestdien, 2. janvārī, Baltijas jūras kausa izcīņas otrajā spēlē Tallinā zaudēja Zviedrijai ar rezultātu 71:74, praktiski zaudējot izredzes finišēt labāko komandu divniekā. Sarkanbaltsarkanās netrāpīja nevienu no 19 tālmetieniem, kamēr zviedrietes realizēja 5 no 15 mēģinājumiem.

Līgas Alilujevas un Kaspara Mājenieka trenētās meitenes izdarīja pareizus secinājumus pēc piektdienas zaudējuma pret Somiju. Komanda spēlēja ar lielāku koncentrēšanos, izcīnīja daudz bumbu pie pretinieču groza un nopelnīja atkārtotas uzbrukumu iespējas. Brīvos metienus pēc partneru piespēlēm vai, pašām izkārtojot situācijas, ar labu precizitāti sameta Luīze Šepte, Janeta Rozentāle un Marianna Kļaviņa – 18:7. Netrūka arī pārķertu bumbu, bet pēdējā sekundē bumbu uzbrukumā savāca un iemeta Aleksa Gulbe – 22:13.

Zviedrietes pastiprināja spiedienu aizsardzībā, vairāk tika pie bumbas un dzinās pakaļ. Latvija turpināja turēties priekšā, pateicoties pārdomātai spēlei uzbrukumā. Spēlētājas ar bumbu piesaistīja sāncenšu uzmanību, taču prata atrast brīvās partneres, bet netraucētie metieni tika realizēti ar labu precizitāti – 32:24. Puslaika beigās zviedrietes vairākas reizes pietuvojās četru punktu attālumā. Bīstamo ofensīvu piebremzēja Annija Ķergalve, trāpot divus no diviem pustālajiem metieniem, bet pēdējās sekundēs sekmīgs reids izdevās Luīzei Šeptei – 42:36.

Aleksa Gulbe jau pirmajā puslaikā izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, taču tālmetienos latvietēm neveicās. Visi septiņi mēģinājumi beidzās nesekmīgi. Arī trešajā ceturtdaļā perimetrā neveicās, kamēr zviedrietes ar precīziem trāpījumiem turpināja pakaļdzīšanos. Divdesmit sestajā minūtē rezultāts kļuva neizšķirts – 48:48. Sindija Smirnova, Nikola Ozola un Luīze Šepte atjaunoja plus četri.

Ceturtās ceturtdaļas vidū neiemesto tālmetienu skaits sasniedza piecpadsmit, turpretī zviedrietes pēc diviem punktiem ar sodu pamanījās izvirzīties vadībā – 59:61. Tur viņas neatradās ilgi, jo Katrīna Kārkle un Marianna Kļaviņa atjaunoja priekšroku Latvijai – 63:61. Pēc minūtes pārtraukuma situāciju aukstasinīgi novērtēja Janeta Rozentāle, nevajadzīga tālmetiena vietā aizskrienot līdz groza apakšai – 65:61. Divus uzbrukumus vēlāk viņa savāca uzbrukuma bumbu un guva vēl divus punktus, bet nākamajā epizodē punktos pārvērta Nikolas Ozolas piespēli. Arī zviedrietes izmantoja sarkanbaltsarkano kļūdas – 69:66.

Sekoja pāris neveiksmīgs uzbrukumu apmaiņas. Klusumu pārtrauca pretinieču brīvmetieni – 69:68. Zviedrietes aizsardzības zonā pārkāpa noteikumus un Janeta Rozentāle viņas sodīja, taču divi pretinieču punkti ar sodu izlīdzināja rezultātu – 71:71. Aizsardzībā sods tika fiksēts Nikolai Ozolai. Zviedrietes turpināja precīzi izpildīt soda metienus, tādējādi 21,9 sekundes pirms pamatlaika beigām izvirzoties priekšā ar 71:73. Latvijas nākamie divi metieni bija neprecīzi, bet pretinieču zonā fiksētais pārkāpums maksāja vēl vienu ielaistu soda metienu. Sarkanbaltsarkano rīcībā palika 10,3 sekundes. Zviedrietes uzreiz sita sodu. Kecija Salceviča netrāpīja abus metienus. Latvija vēlreiz atguva bumbu, taču tūlīt to zaudēja un cīņa bija galā – 71:74.

Latvijas labā spēlēja un punktus guva: Janeta Rozentāle 22 (2p 10/13, 1p 2/2; 10ab), Luīze Šepte 15 (11ab, 5rp, 4pb), Marianna Kļaviņa 11 (7ab), Aleksa Gulbe 6 (14ab), Nikola Ozola 6 (4ab, 7rp), Annija Ķergalve 4, Katrīna Kārkle 3, Kecija Salceviča 2, Sindija Smirnova 2, Amanda Švedenberga, Jete Nulle, Annija Pozņaka.