27.12.2013. 13:36
Pirmssvētku laikā jauku dāvanu saviem atbalstītājiem un spēka sporta cienītājiem pasniedzis spēkavīrs Māris Rozentāls. Atlēts sestdien atgriezās no Ukrainas (Ļvovas), kur izcīnīja trešo vietu prestižajā WSF pasaules spēkavīru čempionātā svarā līdz 110 kg. Pāris vingrinājumos atlēts palicis nepārspēts, bet tikai par puspunktu apsteidza 4. vietas ieguvēju Vitāliju Gerasimovu no Ukrainas, kurš vairākus gadus bija šī čempionāta līderis.

Pats atlēts par sasniegumu ir gandarīts, jo paša uzstādījums ir bijis iekļūt sešiniekā. Tā kā atlēts aktīvi spēkavīru sportā jau vairākus gadus nepiedalās, bet strādā vairāk kā treneris, tad šis sasniegums ir īpašs. Laikam jau meistarība un mīlestība pret sportu arvien pierāda, ka viss ir iespējams, ja strādā un nepadodas. Rozentāls ne tikai spēja ierindoties augstajā trešajā vietā, bet arī uzstādīja divus pasaules rekordus.

Sacensībās Ukrainā piedalījās divpadsmit spēcīgi atlēti un tika veikti seši vingrinājumi. Pirmajā vingrinājumā labāko rezultātu uzrādīja atlēts no Krievijas- Mihails Visočanskis, kurš septiņas reizes 360 kg smago riepu novēla 20.88 sekundēs, otrā vieta ukrainim Volodimiram Rekšam (20.97s), trešais palika Davids Nagī (21.75s). Mūsu atlētam piektais rezultāts- 22.77s.

380 kg smagos nēšus 20 metrus visātrāk nonesa mūsu Māris Rozentāls (10.66s). Šajā vingrinājumā tika fiksēts jauns pasaules rekords, un, kā atzina speciālisti, nākotnē šo rezultātu nebūs viegli pārspēt, jo Māris savus konkurentus uzvarēja pārliecinoši. Jāmin, ka puse atlētu distanci līdz galam tā arī neveica. Otrajā vietā palika Mihails Visočanskis(14.81s), bet trešā vieta šoreiz Rekšam (15.22s).

Baļķa celšanā uz maksimumu mūsējais atkal pārsteidza klātesošos, tomēr dalīja pirmo vietu ar Vitāliju Gerasimovu, paceļot 160 kg smagu baļķi. Arī šajā vingrinājumā abiem atlētiem tika fiksēts jauns pasaules rekords, jo iepriekšējā gadā uzstādītais rekords tika pāspēts par 5kg . Rozentāls centās pieveikt arī 165 kg smagu baļķi, bet šoreiz nedaudz pietrūka veiksmes. Trešo vietu dalīja trīs atlēti, paceļot 155 kg smagu baļķi.

Fermera pastaigā pirmā vieta Rekšam, 40 metri noskrieti 19.16 sekundēs. 22.82 sekundēs ar 150 kg smagumiem katrā rokā noskrēja Mihails Visočanskis un ierindojās otrajā vietā, bet trešā vieta Gerasimovam Vitaliy (24.65s).

340 kg smaguma vilkšanā no zemes atkal dalīta pirmā vieta mūsu Mārim Rozentālam un Primovam Hamzam (16 reizes). Trešā vieta Raeinam Šejam(15 reizes).

Hanteles celšanā labāko rezultātu uzrādīja Gerasimovs, viņš 90 kg smagu hanteli pacēla 9 reizes, astoņas reizes to pacēla un otrajā vietā ierindojās Rekša, bet trešajā vietā palika Kšištofs Kacnerskis (7 reizes). Rozentālam 90 kg smago hanteli pietika pacelt tikai vienu reizi, lai viņš par puspunktu apsteigtu sekojošo konkurentu. Jāsaka, ka celt hanteli Māris tā nopietni sāka tikai šogad un ceļot 90 kg smagu hanteli gāja uz risku, apzinoties, ka obligāti ir jāpaceļ kaut viena reize, lai nodrošinātu 3 vietu kopvērtējumā, bet, nepaceļot ne vienu reizi, varēja disciplīnā palikt bez punktiem un kopvērtējumā pat izkrist no sešinieka. Taču risks attaisnojās, un atlēts kopvērtējumā ierindojās augstajā trešajā vietā.

Sacensības bija spraigas un trešā vieta, apsteidzot vairākus labus atlētus, tostarp arī divkārtējo pasaules čempionu Gerasimovu, mūsu atlētam ir lielisks sasniegums un iegūto kausu Māris veltīja savai tikko kā dzimušajai meitiņai!