18.05.2013. 16:33

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 18. maijā, pārbaudes spēlē Cēsu sporta namā trešās ceturtdaļas beigās, kā arī ceturtās ceturtdaļas sākumā veica 23:4 izrāvienu un uzvarēja Nīderlandi ar rezultātu 62:52. Otrā komandu tikšanās notiks 19. maijā plkst. 15:00, tiešraide Sportacentrs.com .

Cēsis kļuva par sesto pilsētu, kur notikusi izlases spēle (Rīga, Ķekava, Ventspils, Liepāja un Valmiera). Komandas sastāvā debitēja Dita Rozenberga un Linda Rubene, savukārt Anda Eibele valstsvienību pārstāvēja astoņdesmito reizi. No sešpadsmit Cēsīs pulcētajām basketbolistēm brīvdiena piešķirta Laurai Auderei, Zanei Jākobsonei, Baibai Eglītei un Ievai Kūlītei. Treniņus nākamajā nedēļā turpinās Liene Jansone, Guna Lagzdiņa un Asnāte Fomina.

Latvija un Nīderlande sacentās otro reizi. Iepriekšējā cīņa notika 1995. gada 26. maijā Turcijas galvaspilsētā Ankarā, Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Latvijai piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 64:84.

Latvija: Eibele, Kārkliņa, Horelika, Liepkalne, Brumermane.Nīderlande: Broring, van den Adel, Kleijn, Ligthart, de Roos.

Pirmo minūšu satraukumu ātrāk pārvarēja Nīderlandes spēlētājas. Pretinieču garās aizsardzes un mobilās uzbrucējas vairākas reizes izlauzās līdz Latvijas grozam, divreiz iegūstot četru punktu pārsvaru (0:4, 4:8). Aigara Neripa komandai bija daudz metienu, taču zema precizitāte – desmit minūšu laikā izdevās realizēt tikai četrus no sešpadsmit metieniem. Sestajā minūtē laukumā pirmo reizi devās Dita Rozenberga, pēc sešdesmit sekundēm debitēja Linda Rubene, tomēr pirmajās epizodēs uztraukums ņēma virsroku pār meistarību. Pirmo ceturtdaļu uzvarēt palīdzēja Kārkliņas agresīvā spēle, Babkinas un Eibeles tālmetieni – 14:12.

Vairākās epizodēs otrās ceturtdaļas sākumā sarkanbaltsarkanās netika galā ar pretinieču masīvo centra spēlētāju van der Keijlu, taču puslaika turpinājumā aizsardzība uzlabojās un Latvija devās izrāvienā. No distances precīzi turpināja mest Babkina un Eibele, vienā no uzbrukumu noslēgumiem iniciatīvu uzņēmās Liepkalne, tika izmantotas iespējas gūt punktus ar soda metieniem. Deviņpadsmitajā minūtē otro no diviem mēģinājumiem trāpīja Rozenberga, atklājot rēķinu izlasē, bet puslaika galotnē divus pustālos metienus realizēja Kārkliņa – 30:23.

Otrā puslaika sākums atgādināja pirmo ar daudziem neprecīziem metieniem Latvijas spēlētāju izpildījumā. Pretinieču garās spēlētājas to izmantoja, vairākas reizes precīzi uzbrūkot no pustālās distances. Sarkanbaltsarkanās noturējās priekšā, pateicoties četriem tālmetieniem. Pa reizei atzīmējās Horelika un Krastiņa, divas reizes izcēlās Babkina. Perimetra iekšienē sausumu izdevās pārvarēt tikai divdesmit devītajā minūtē, kad kustībā pustālo metienu realizēja Aija Brumermane – 44:35. Ceturtdaļas izskaņā trešais precīzais tālmetiens izdevās Eibelei, soda metienus nevainojami izpildīja Brumermane, bet Horelika guva grozu pēc 180 grādu pagrieziena - 51:35.

Sākoties pēdējai ceturtdaļai, kārtējos punktus guva Horelika, piekto no septiņiem tālmetieniem iemeta Babkina, summā panākot 23:4 izrāvienu. Latvijas pārsvars pieauga līdz 21 punktam – 56:35. Desmitminūtes vidū mājinieces atslābinājās aizsardzībā, tāpēc pretinieces pāris minūtēs atspēlēja desmit punktus pēc kārtas – 56:45. Sausumu pārtrauca Aija Brumermane, izcīnot atlēkušo bumbu uzbrukumā un raidot to grozā. Galotnē uzvara tika nosargāta.

Latvija – Nīderlande 62:72 (14:12, 16:11, 21:12, 11:17)Latvija: Babkina 16 (3p 5/7; 3ab, 7kļ.), Horelika 12, Kārkliņa 11 (5ab, 5ip), Eibele 9, Brumermane 8 (9ab), Krastiņa 3, Rozenberga 1 (3ab, 4ip), Kristīne Silarāja, Līga Šurkusa, Linda Rubene, Kitija Laksa.Nīderlande: Roos 16, Kleijn 10, Kuijt 6, Broring 6, Keijl 6, Adel 2, Donders 2, Klein 2, Lighthart 2, L. Bettonvil, J. Bettonvil, Kasius.Tiesneši: Mareks Voļskis, Andris Petrovs, Juris Brūveris.

Metieni no spēles: 22/56 vs 23/532p: 12/33 vs 23/463p: 10/23 vs 0/71p: 8/13 vs 6/7AB: 30 (24/6) vs 35 (29/6)RP: 13 vs 10Kļ.: 18 vs 19PB: 11 vs 8BM: 4 vs 0Personiskās piezīmes: 14 vs 19Starta piecnieki: 42 vs 28Rezerves: 20 vs 24

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801