16.03.2014. 15:43
Viens no vadošajiem Latvijas garo distanču skrējējiem Renārs Roze šodien Barselonas maratonā izcīnīja augsto septīto vietu, sasniedzot jaunu personisko rekordu – divas stundas, 19 minūtes un viena sekunde (2:19:01).

Pēc pirmajiem pieciem kilometriem, kas tika veikti 16 minūtēs un 39 sekundēs, Roze atradās 19.pozīcijā, bet distances turpinājumā savu vietu pakāpeniski uzlaboja, pusdistancē esot 16.pozīcijā (1:09:48). Distances otrajā pusē Rozes solis bija vēl raitāks un konkurenti tika apsteigti arvien sparīgāk. Pie 35 kilometru atzīmes Renārs bija ielauzies jau labāko desmitniekā, četrdesmit kilometrus sasniedza kā astotais, bet ceļā līdz finišam apsteidza vēl vienu konkurentu un finišēja augstajā septītajā vietā – 2:19:01.

Roze par vairāk nekā divām minūtēm laboja sev piederošo personisko rekordu (līdzšinējais bija 2:21:35 Roterdamas maratonā 2012.gadā). Viņš arī kļuvis par septīto vietu laiku labākā rezultāta īpašnieku starp maratonistiem Latvijā un devīto, kam izdevies distanci veikt ātrāk par divām stundām un 20 minūtēm.

Uzvaru izcīnīja Etiopijas skrējējs Abavu Girma, bet nākamās trīs vietas ieņēma kenijieši. Roze bija ātrākais no Eiropas skrējējiem, kuri desmitniekā bija tikai divi – latvietis, kā arī krievs Jurijs Tarasovs, kurš ierindojās devītajā vietā. Finišu sasniedza vēl viens Latvijas pārstāvis Rodrigo Treijers (3:53:23).