25.02.2015. 09:12
NBA kluba Čikāgas „Bulls” saspēles vadītājs Deriks Rouzs jau atkal būs spiests gulties uz operāciju galda, šonakt paziņojusi komandas vadība. Savukārt laukumā šonakt atgriezās Stefens Karijs, ar 32 punktiem sekmējot „Warriors” uzvaru, bet Klīvlendas „Cavaliers” pēc neveiksmīgā sākuma pret Detroitas „Pistons” spēja atspēlēt 14 punktu deficītu.

Čikāgas sporta līdzjutēji šonakt pieredzējuši dubultu nelaimi. Jau vēstījām, ka traumu guvis tās NHL kluba "Blackhawks" līderis Patriks Keins, bet NBA komanda „Bulls” paziņojusi, ka Derikam Rouzam atkal būs nepieciešama ceļgala operācija. Dienu iepriekš Rouzs bija sūdzējies par pēkšņām sāpēm labajā ceļgalā, un pārbaudēs tika atklāts meniska plīsums. Tāda pati trauma viņam tika konstatēta pagājušās sezonas sākumā, savukārt 2012. gada „play-off” sākumā Rouzs pieredzēja kreisā ceļgala krustenisko saišu plīsumu.

Savulaik par līgas MVP atzītais Rouzs tuvākajā laikā gulsies uz operāciju galda, taču „Bulls” nesteidzas paziņot, cik ilgi viņš nespēlēs. Tas tiks pavēstīts pēc operācijas, taču iespēja, ka Rouzs varētu šosezon atgriezties laukumā, vērtējama kā mazticama. Rouzs šosezon vidēji spēlē bija guvis 18,4 punktus un izdarījis 5,0 rezultatīvas piespēles, un ar viņa palīdzību „Bulls” guvusi 36 uzvaras 57 spēlēs, kas ļauj ieņemt trešo vietu Austrumu konferencē.

Šonakt aizvadītajās spēlēs laukumā pēc vienas spēles izlaišanas atgriezās Stefens Karijs, kurš guva 32 punktus un palīdzēja „Warriors” ar 114:107 pārspēt „Wizards”. Uzvaru pār Austrumu komandu svinēja arī „Mavericks” (99:92 pret „Raptors”), taču paveica to ar Reižonu Rondu uz rezervistu soliņa pēdējās 20 mača minūtēs. Rondo otrā puslaika sākumā radās nesaprašanās ar treneri Riku Kārlailu, kas izpaudās visai skaļā vārdu apmaiņā, jo Kārlails uzskatīja, ka Rondo ignorē viņa norādījumus. Kārlails pēc spēles atzina, ka viss noticis spēles karstumā un nav vērts runāt par radušos konfliktu, taču pēc šīs epizodes Rondo tika nosēdināts uz rezervistu soliņa.

Problēmu priekšā nonāca Klīvlendas „Cavaliers”, kura spēlē pret Detroitas „Pistons” nonāca iedzinējos ar 53:67, taču ar spēcīgu aizsardzību trešajā ceturtdaļā, kad tika ielaisti tikai 12 punkti, pagrieza spēli sev vēlamajā virzienā. Īpaši izcēlās Kevins Lavs, kurš visus savus 24 punktus guva no tālmetienu līnijas, trāpot astoņus no 14, bet Lebrons Džeimss guva 19 punktus un izdarīja 11 rezultatīvas piespēles. Džeimss līdz ar to pārspējis Skotiju Pipenu un kļuvis par NBA visu laiku labāko piespēlētāju uzbrucēju kategorijā. Tiesa, šodienas spēlē viņam arī deviņas kļūdas.

Veiksmīgs individuālais sniegums arī Raselam Vestbrukam, kurš Kevina Durenta savainojuma laikā turpina sekmēt „Thunder” panākumus. Šonakt ar 105:92 pārspēta „Pacers”, kas ir jau septītā Oklahomas uzvara pēc kārtas, un Vestbruks tajā atzīmējās ar „triple-double” – 20 punkti, 11, atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.