24.08.2016. 23:48
Čempionu līgas grupu turnīrā pirmoreiz kopš 2010. gada nav spējusi iekļūt Amsterdamas "Ajax", kas ar 1:4 izgāzās viesos pret "Rostov". Mančestras "City" tikmēr arī atbildes spēlē pieveica "Steaua", kamēr Menhengladbahas "Borussia" savu vietu grupu turnīrā pierādīja ar Šveices "Young Boys" sadragāšanu (6:1, summā 9:2).

Mančestras „City” visu intrigu par dueļa uzvarētāju bija nokārtojusi jau Rumānijā, kur sagrāva „Steaua” ar 5:0. Šodien līdz ar to Peps Gvardiola varēja mierīgi savus labākos spēkus atpūtināt, atstājot tikai trīs sākumsastāva spēlētājus no tiem, kas sāka maču Rumānijā, bet vārtos sūtīt Džo Hārtu, ilggadējo kluba vārtsargu. Viņam šī bija pirmā spēle sezonā, un britu mediji lēš, ka arī pēdējā „City” sastāvā.

Bukarestes „Steaua” spēja izturēt līdz 56. minūtei, kad „City” beidzot atklāja rezultātu, vārtus gūstot Fabianam Delfam. Ar vairāk vārtu guvumiem „City” savu līdzjutēju priekšā neizcēlās, taču Hārts varēja pabeigt spēli sausā, lai arī pārāk daudz darba viņam nebija.

Menhengladbahas „Borussia” pārliecinoši savā laukumā izrēķinājās ar Šveices „Young Boyts” (6:1), trīs vārtus gūstot jau pirmajā puslaikā un summā uzvarot ar 9:2. Šajā spēlē tika fiksēti uzreiz divi „hat-trick” – pa trim vārtiem iesita beļģis Torgans Azārs un brazīlietis Rafaels.

Vācu komandas triumfs varbūt nav nekāds lielais pārsteigums, kamēr to nudien nevar teikt par „Ajax” sadauzīšanu Krievijā. Par to parūpējās sensacionālu sezonu aizvadījušā „Rostov”, kas viesos Amsterdamā spēlēja neizšķirti 1:1, bet savā laukumā sasita pretiniekus ar 4:1. Pēc pirmā puslaika „Ajax” vēl bija puslīdz cerīgais 0:1, bet jau līdz 66. minūtei „Rostov” futbolisti bija guvuši vēl trīs vārtus un parūpējušies par debijas vietu ČL grupu turnīrā. „Ajax” vēl tika pie pendeles, kad sarkano kartīti nopelnīja Fjodors Kudrjašovs, bet arī 1:4 nīderlandiešiem neko daudz neuzlaboja. „Ajax” bija piedalījusies piecos Čempionu līgas grupas turnīros pēc kārtas.

Dānijas čempione „Kobenhavn” izlīda kā caur adatas aci Kiprā, kur 69. minūtē nokļuva iedzinējos pret APOEL. Kopumā gan dāņi, kas savā laukumā uzvarēja ar 1:0, uzbruka vairāk un bīstamāk un savu beidzot panāca 88. minūtē, kad paragvajietis Federiko Santanders panāca neizšķirtu. Divu spēļu summā tas deva uzvaru, kas ļauj „Kobenhavn” atgriezties ČL grupu turnīrā pēc trīs gadu pārtraukuma.

„Salzburg” un Zagrebas „Dynamo” spēle noslēdzās neizšķirti 1:1, un tajā būs nepieciešams papildlaiks, kurš joprojām risinās.

APOEL – Kobenhavn 1:1 (0:0) Soteriu 69` - Santanders 86` 1:2
Rostov – Ajax 4:1 (1:0) Azmons 34` Erokins 52` Noboa 60` Polozs 66` - Klāsens 84` 5:2
Borussia M. – Young Boys 6:1 (3:0) Azārs 9` 64` 84` Rafaels 33` 40` 77` - Ravē 79` 9:2
Salzburg – Dinamo Z. 24.08 1:1
Manchester City – Steaua 1:0 (0:0) Delfs 56` 6:0