26.10.2015. 22:22
Čehijas tenisists Lukāšs Rosols pirmdienas vakarā bija ļoti tuvu otrajai uzvarai pār Rafaelu Nadalu, taču Bāzelē nespēja izservēt maču un spānim kapitulēja trīs setos ar rezultātu 6:1, 5:7, 6:7(4).

Lukāšs Rosols nepilnus divus setus spēlēja žilbinošu uzbrukuma tenisu, izveidojot sev teicamu iespēju uzvarēt Rafaelu Nadalu, taču pats visu sabojāja, nespējot izservēt maču. Kā Rosols nokļuva tik lieliskā pozīcijā? Čehs ilgstoši servēja teicami, agresīvi uzbruka no abām pusēm, bumbiņu uzņēma ātri, nedodot spānim laiku sagatavot aizsardzību, kas savukārt noveda pie Rafas kļūdām.

Rosols 1. setā ar servi zaudēja tikai vienu punktu, kas bija dubultkļūda seta pēdējā geimā. Savukārt Nadals šajā setā uzvarēja tikai deviņās izspēlēs. Rafa pirmoreiz tika nobreikots ceturtajā geimā, kurā viņam no 30:30 divas "forehand" kļūdas. Vēl divi neprecīzi sitieni no ērtās puses noveda pie 0:40 deficīta sestajā geimā. Nadals pirmās divas breikbumbas atspēlēja, bet tad sekoja dubultkļūda.

Nadals trešo reizi mačā servi zaudēja 2. seta pirmajā geimā, kad breikbumbas izspēlē apstājās, lūdzot video atkārtojumu. Rafa cerēja, ka bumbiņa piezemējās aiz gala līnijas, tomēr tā bija skārusi līniju no ārpuses. Rosols piektajā geimā ar "backhand" kļūdu neizmantoja iespēju tikt pie dubultbreika, taču tobrīd bez tā varēja iztikt, jo savas serves geimos ar grūtībām nesaskārās.

Tā tas bija līdz brīdim, kad čeham vajadzēja servēt par uzvaru mačā. Viņš uzvarēja pirmās divas izspēlēs, taču punktu pielikt nespēja. Mača pavērsiens notika pie rezultāta 5:4, 30:15. Rosols vienkāršā situācijā kļūdījās pie tīkla, nespējot iegūt divas mačbumbas.

Nadals drīz ar apvedošo sitienu ieguva savu pirmo breikbumbu, taču to nespēja realizēt, lai gan kontrolēja izspēli. Nadals pavirši izpildīja "smešu", un Rosols atbildēja ar fantastisku diagonālo apvedošo sitienu. Nadals tūlīt ieguva otro breikbumbu, šo spējot izmantot ar "backhand" apvedošo sitienu pa līniju – 5:5.

Esot vadībā ar 6:1, 5:3, Rosols nākamo geimu ieguva 3. setā pie rezultāta 0:3! Vēl 2. seta 12. geimā servējot, lai tiktu līdz taibreikam, Rosols atspēlēja divas setbumbas, taču trešās setbumbas izspēlē viņam dubultkļūda. Murgains teniss turpinājās vēl vairākus geimus, taču Nadals palīdzēja Rosolam atspēlēties, to izdarot septītajā geimā. Esot vadībā ar 4:2, Nadals pieļāva dažas kļūdas, Rosols trāpīja lielisku diagonālo "backhand", iegūstot trīs breikbumbas pēc kārtas. Pirmās divas izniekotas ar kļūdām, bet trešās izspēlē liels "forehand" auts Nadalam.

Nadala dāvana iedvesmoja Rosolu atkal sākt spēlēt 1. seta līmenī, taču tāds teniss čeha izpildījumā ilga vien līdz taibreikam. Nadals viņam ar kļūdām deva 3:0 starta izrāvienu. Rosols vēlāk bija vadībā ar 4:2, bet pēc tam zaudēja piecus punktus pēc kārtas, vairākas reizes kļūdoties vienkāršās situācijās.

Rosols Nadalu 2012. gadā Vimbldonā pieveica piecos setos ar rezultātu 6:7(9), 6:4, 6:4, 2:6, 6:4. Toreiz uz lielākas skatuves viņam problēmu ar mača izservēšanu nebija, šoreiz mazākā turnīrā roka notrīcēja. Nadals kopš tā zaudējuma Rosolu pārspējis trīs reizes pēc kārtas – 2014. gada janvārī Dohā ar 6:2, 7:6(7), togad Vimbldonā ar 4:6, 7:6(6), 6:4, 6:4 un šodien Bāzelē ar 1:6, 7:5,7:6(4).