16.01.2014. 15:46
Ja "Ferrari" atgriezīsies Lemānas 24 stundu sacensībās, šo komandu varētu pārstāvēt MotoGP leģenda Valentino Rosi un Formula 1 zvaigzne Fernando Alonso, ziņo Itālijas prese.

Jau vēstījām, ka "Ferrari" ir apņēmības pilni atgriezties Lemānas vadošajā klasē LMP1, būvējot savu prototipu. Tehniskie noteikumi atļauj Lemānā startēt ar tādu pašu motoru kāds no šī gada tiks izmantots F1 čempionātā, līdz ar to tas uzdevumu ievērojami atvieglo. Iespējams, jau šobrīd "Ferrari" slepenībā ir sākuši Lemānas projekta darbību, liecina preses spiegu novērojumi un uzņemtie fotoattēli Itālijā.

Kamēr "Ferrari" atgriešanās ir drīzāk laika jautājums, jau kādu laiku tiek baumots un spekulēts par to, kas varētu kļūt par šīs komandas braucējiem. Itāļu "inSella" un citi avoti ziņo, ka uzdevumam startēt Lemānas 24 stundu braucienā varētu tikt izvēlēti Valentino Rosi un Fernando Alonso. Kā zināms, Rosi jau iepriekš ir testējis "Ferrari" F1 auto, bet 2012. gadā ar "Ferrari 458 GT3" piedalījās "Blancpain Endurance Series" čempionātā, kamēr Alonso kopš 2010. gada ir "Ferrari" komandas pilots Formulā 1.

Kā trešais kandidāts uz vietu šajā Lemānas projektā tiek minēts bijušais "Ferrari" F1 testpilots Marks Ženē, kurš 2009. gadā jau uzvarēja šajās sacensībās kopā ar "Peugeot" komandu.

"Ferrari" nav startējuši Lemānas vadošajā klasē kopš 1973. gada, kad piedalījās šajās sacensībās ar modeli "312P". Savukārt pēdējo uzvaru "Ferrari" guva sešdesmito gadu vidū. Deviņdesmitajos gados Lemānā bija redzams modelis "333 SP", taču ar to startēja privātās komandas.

Izmantotie resursi:motogp.com · The Off-Season Show:...Autoblog - We Obsessively Cover the Auto IndustryOgres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties