21.06.2015. 17:22
Uzvaru svētdien notikušajā Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta astotā posma - Austrijas "Grand Prix" - sacensībās izcīnīja "Mercedes" vācu pilots Niko Rosbergs.

Jau pašā pirmajā aplī Rosbergs atņēma komandas biedram Lūisam Hamiltonam kvalifikācijā izcīnīto pirmo pozīciju, bet kārtējo neveiksmi šosezon piedzīvoja "McLaren" pilots Fernando Alonso, kurš sadūrās ar "Ferrari" braucēju Kimi Reikenenu. Līdz ar neveiksmi, Alonso pirmo reizi 15 gadu laikā nav pabeidzis četras sacensības pēc kārtas.

Tāpat desmitajā aplī izstājās arī Alonso komandas biedrs Džensons Batons, kura spēkrata motoru piemeklēja tehniskas problēmas. Arī Batonu Austrijā vajāja neveiksmes, jo brits saņēma 25 starta vietu sodu par motora maiņu, kādēļ viņam bija jāstartē no 20.pozīcijas.

Kad autosportisti bija aizvadījuši vairāk kā pusi no sacensībām, Hamiltons devās boksos, no kuriem izbraucot šķērsoja norobežojošo joslu, par ko saņēma piecu sekunžu sodu. Tāpat negadījumu boksos piedzīvoja "Ferrari" pilots Sebastjans Fetels, kura komandas tehniķiem radās problēmas ar aizmugurējās riepas maiņu.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Rosbergs, bet Hamiltons no vācieša atpalika 8,800 sekundes un finišēja otrais. Tikmēr trešo pozīciju ieņēma pieredzējušais "Williams" pilots Felipe Masa, bet pirmo sešinieku noslēdza Fetels, Valteri Botass ("Williams") un Niko Hilkenbergs ("Force India").

Tāpat pirmajā desmitniekā finišēja Pastors Maldonado no "Lotus" un Makss Verstapens ("Torro Rosso"), kā arī Serhio Peress ("Force India") un Daniels Rikjardo ("Red Bull").

Pērn Austrijas "Grand Prix" izcīņa sacensību kalendārā atgriezās pēc 11 gadu pārtraukuma, uzvaru svinot tieši Rosbergam.

Čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem līderis ar 169 punktiem ir Hamiltons, kuram ar attiecīgi 159 un 120 punktiem seko Rosbergs un Fetels.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 19 posmu garumā. Sākotnēji bija plānoti 20 posmi, tomēr jau sezonas gaitā tika atceltas vasarā gaidāmās sacīkstes Vācijā.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650