07.09.2014. 16:29
Itālijas "Grand Prix" izcīņā prestižajā Formula 1 klasē uzvaru izcīnījis Luiss Hamiltons, kuru gan startā piemeklēja tehniskas problēmas, un viņš nokļuva aiz komandas biedra Niko Rosberga. Sacensību vidū Rosberga nervi tomēr neizturēja, un tika pieļauta rupja kļūda, kuras rezultātā Hamiltons pārņēma vadību un svinēja uzvaru.

Iepriekšējā posma neveiksminiekam Luisam Hamiltonam bija izdevies uzvarēt kvalifikācijā, taču pirmo pozīciju nācās pazaudēt jau startā. Tehniskas problēmas lika atkāpties uz ceturto vietu, kamēr viņa komandas biedrs Niko Rosbergs pārņēma vadību. Hamiltons gan drīz vien viņu panāca, un iedegās šīs sezonas spraigākā cīņa starp abiem "Mercedes" pilotiem.

Lai arī Hamiltons Rosbergam atradās tieši aiz muguras, garām tikt izdevās tikai uz brīdi pitstopu laikā. Taču nemitīgā Hamiltona klātbūtne un spiediens nospēlēja savu faktoru, un 29. aplī Rosbergs pieļāva rupju kļūdu, pabraucot garām īstajam līkumam un iebraucot citā ceļā. Kamēr viņš izlīkumoja starp brīdinājuma zīmēm un atgriezās trasē, Hamiltons jau bija ērti iekārtojies līderpozīcijās.

Neilgi pēc tam izstājās Fernando Alonso, kuram neizturēja formula, savukārt trešajā vietā atradās Felipe Masa, bet ceturtais bija Sebastjans Fetels. 37. aplī pēc ilgas cīņas uz piekto vietu beidzot pakāpās Valteri Botass, turklāt viņa apdzītais Kevins Megnusens uzreiz pēc tam saņēma piecu sekunžu sodu par pārkāpumu cīņas ar Botasu laikā. Lielisku apdzīšanas manevru nodemonstrēja arī Daniels Rikjardo, kurš lēnām cēlās kopvērtējumā uz augšu.

Rikjardo pamanījās tikt līdz piektajai vietai, kamēr septītajā vietā finišējušais Magnusens saskaņā ar piešķirto sodu bija spiests noslīdēt līdz desmitajai vietai. Savukārt līderu vidū secība nemainījās - Hamiltons, lai arī vienreiz trasē kļūdījās, noturēja savu pārsvaru, finišā par vairāk nekā trim sekundēm apsteidzot Rosbergu, kurš pēc finiša atvainojās saviem mehāniķiem par izlaisto uzvaru. Savukārt trešo un ceturto vietu ieņēma "Williams" piloti Felipe Masa un Valteri Botass.

V. Sportists Komanda
1. L. Hamiltons Mercedes -
2. N. Rosbergs Mercedes +3.1
3. F. Masa Williams +25.0
4. V. Botass Williams +40.7
5. D. Rikjardo Red Bull +50.3
6. S. Fetels Red Bull +59.9
7. S. Peress Force India +1:02.5
8. Dž. Batons Mclaren +1:03.0
9. K. Raikonens Ferrari +1:03.5
10. K. Magnusens Mclaren +1:06.1Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties