13.04.2015. 11:39
Pašreizējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Lūiss Hamiltons no «Mercedes» komandas svētdien notikušajā Ķīnas posmā kavējis komandas biedru Niko Rosbergu, uzskata vācu braucējs.

«Tavs ātrums ietekmēja manu rezultātu. Braukšana lēnāk, nekā tas bija nepieciešams, izraisīja to, ka [Sebastjans] Fetels atradās ļoti tuvu manai pozīcijai. Esmu neapmierināts ar šodienas sacensībām,» preses konferencē pēc sacensībām pauda Rosbergs.

Tikmēr Hamiltons noraidīja komandas biedra kritiku.

«Mans uzdevums nav skatīties uz to, ko dara Niko. Mans uzdevums ir dabūt mašīnu līdz finišam. Es nedarīju neko tīšu, kā dēļ mašīnām būtu jābrauc lēnāk. Ja Niko gribēja pabraukt garām, viņam vajadzēja censties to darīt, bet viņš nedarīja,» uzsvēra britu autobraucējs.

Jau ziņots, ka Hamiltons svētdien izcīnīja uzvaru F-1 čempionāta trešajā posmā, kas risinājās Šanhajas trasē Ķīnā.

Sacīkste kopumā risinājās bez lielas intrigas. Pirmajos līkumos pirmās trīs pozīcijas saglabāja Hamiltons, viņa komandas biedrs Rosbergs un četrkārtējais pasaules čempions Fetels no «Ferrari» komandas, bet uz ceturto pozīciju, apsteidzot abus «Williams» pilotus pakāpās otrs «Ferrari» pilots Kimi Reikenens. Kaut šie četri piloti brauca samērā netālu viens no otra, līdz finišam liela intriga viņu vidū nenotika, jo liela nozīme stratēģijā bija riepu taupīšanai.

Zīmīgi, ka sacīkste noslēdzās aiz drošības mašīnas, jo divus apļus pirms distances beigām starta un finiša taisnē uzsprāga vien 17 gadus vecā Nīderlandes braucēja Maksa Verstapena «Toro Rosso» formulas dzinējs. Līdz ar to distanci piloti pabeidza viens aiz otra.

Kā zināms, sezonas pirmajā etapā Austrālijā dubultuzvaru guva «Mercedes» piloti Hamiltons un Rosbergs, bet trešais finišēja Fetels. Savukārt otrajā posmā divām nedēļām Malaizijā ātrākais bija Fetels, apsteidzot abus «Mercedes» braucējus, kuri bija uzvarējuši visās sacīkstēs kopš pagājušā gada jūnijā notikušā Austrijas posma.

Čempionāta kopvērtējumā pēc trim etapiem līderis ar 68 punktiem ir Hamiltons, viņam ar attiecīgi 55 un 51 punktu seko Fetels un Rosbergs, ceturto vietu ar 30 punktiem saglabājis pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa, bet pie 24 punktiem ticis Reikenens.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 19 posmu garumā. Sākotnēji bija plānoti 20 etapi, tomēr jau sezonas gaitā tika atceltas vasarā gaidāmās sacīkstes Vācijā.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties