23.01.2014. 23:37
Jaunais "McLaren" izpilddirektors Rons Deniss pats nestāsies F1 komandas vadītāja amatā, bet līdzšinējo vadītāju Martinu Vitmāršu gatavojas nomainīt ar Semu Maiklu, šodien vēsta atsevišķi avoti presē.

Tas, ka Vitmārša dienas "McLaren" komandā, vai vismaz pie tās stūres, ir skaitītas, liecina vairāki fakti. Vispirms jau pērn viņa pakļautībā komanda aizvadīja savu sliktāko sezonu kopā 1980. gada, kā rezultātā Rons Deniss nesen nomainīja viņu izpilddirektora amatā un uzreiz apsolīja veikt pārmaiņas, lai šādas sezonas neatkārtotos. Otrkārt, nav noslēpums, ka Vitmāršs bija pret Serhio Peresa nomaiņu ar Kevinu Magnusenu, kas liecina par viņa šī brīža vājo ietekmi.

Austrālietis Sems Maikls, kuram ir mehānikas inženiera izglītība, Formulā 1 ienāca 1993. gadā, pievienojoties tobrīd finansiāli grimstošajai "Lotus" komandai, kas gadu vēlāk pazuda no čempionāta. 1994. gadā viņu par palīgu pieņēma darbā "Jorda" galvenais konstruktors Gerijs Andersons. 1998. gadā Maikls bija Ralfa Šūmahera sacīkšu inženieris. 1999. gadā viņš pievienojās "Williams" komandai, kas 2004. gadā paaugstināja viņu par tehnisko direktoru. 2011. gadā Maikls šo komandu pameta, bet kopš 2012. gada ir sporta direktors "McLaren" komandā.

"McLaren" jau piektdien plkst. 14:00 pēc Latvijas laika prezentēs jauno 2014. gada automašīnu. Iespējams, par Vitmārša nomaiņu ar Maiklu tiks paziņots tieši prezentācijas laikā, taču tikpat labi tas varētu notikt arī vēlāk.

Savukārt Spānijas banka "Santander", kas sadarbojas arī ar "Ferrari" vienību, jo ir Fernando Alonso personīgais sponsors, pagarinājuši līgumu arī par "McLaren" komandas atbalstīšanu. "Santander" ar "McLaren" sadarbojas kopš 2007. gada, kad tās sastāvā vēl startēja Alonso. Tiesa, kā jau ziņots, šo sezonu "McLaren" varētu aizvadīt bez galvenā sponsora, jo sadarbība ar "Vodafone" ir beigusies, bet jauns titulsponsors nav atrasts. Tiesa, komanda jau paziņojusi, ka tās budžets šogad, neskatoties uz to, būs vēl lielāks nekā iepriekšējās sezonās.

Izmantotie resursi:F1Today.net Formula 1 newsF1, Formula 1: GPToday.com - Hottest News - All...Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties