20.11.2013. 07:40

Īpaši dramatiska izvērtās spēle Solnā, kur Zviedrijai savu līdzjutēju priekšā bija jāatspēlē izbraukumā iekrātais deficīts (0:1). Ja pirmajā puslaikā vārtus gūt komandām neizdevās, otrā puslaika ievadā Krištianu Ronaldu panāca jau 2:0 abu maču summā - lai brauktu uz Brazīliju, zviedriem nu bija jāgūst pat trīs vārti. Divus no tiem četru minūšu laikā (68', 72') guva uzbrukuma līderis Zlatans Ibrahimovičs, tomēr pēdējās cerības atņēma vēl divi Ronaldu vārti (77', 79') un savam ceturtajam Pasaules kausam pēc kārtas kvalificējās Portugāle. Ronaldu play-off kārtā guva visus četrus savas komandas vārtus.

Vēl vienā aizraujošā duelī 1998.gada pasaules čempione Francija savā laukumā ar 3:0 pārspēja Ukrainu, atspēlējot viesos zaudēto (0:2) un nodrošinot vietu piektajā finālturnīrā pēc kārtas. Mamadū Saho un Karīms Benzemā līdz 34.minūtei panāca 2:2 summā, bet izšķirošie izrādījās vārti 72.minūtē, kad Oļegs Gusevs bumbu ieraidīja pats savā cietoksnī.

Citos mačos Grieķija viesos noturēja pirmajā spēlē iekrāto pārsvaru - 1:1, bet divu spēļu summā 4:2. Grieķi dosies uz otro finālturnīru pēc kārtas un trešo valsts vēsurē. Tikmēr Horvātija savā laukumā ar 2:0 uzvarēja Īslandi, ar šādu pat rezultātu triumfējot arī summā. Horvātija, kas 1998.gada Pasaules kausā tika pie bronzas, dosies uz ceturto finālturnīru valsts vēsturē. 2010.gada turnīram Dienvidāfrikā komanda nekvalificējās.

Āfrikas zonā nu zināmas visas piecas finālturnīra dalīvbnieces. Otrdien Gana viesos ar 1:2 piekāpās Ēģiptei, tomēr pirmajā mačā iekrātais piecu vārtu pārsvars (6:1) ļāva abu spēļu summā triumfēt ar 7:3.

Tikmēr Alžīrija, kas pirmajā spēlē viesos piekāpās Burkinafaso izlasei ar 2:3, savā laukumā uzvarēja ar 1:0 (summā 3:3) un, pateicoties vairāk izbraukumā gūtiem vārtiem, dosies uz Brazīliju. Gana finālturnīrā spēlēs trešo reizi, bet Alžīrija - ceturto.

Līdz ar to noskaidrotas jau 30 no 32 finālturnīra dalībniecēm. Par pēdējām divām ceļazīmēm trešdien sacentīsies Jaunzēlande un Meksika (pirmais mačs 5:1 Meksikas labā), kā arī Urugvaja un Jordānija (pirmā spēle 5:0 Urugvajas labā). Šajos pāros jānotiek milzu brīnumiem, lai vietu finālturnīrā nenodrošinātu Meksika un Urugvaja.

2014.gada Pasaules kauss no 12.jūnija līdz 13.jūlijam norisināsies 12 Brazīlijas pilsētās.