03.06.2012. 00:23
Nelāgā noskaņojumā uz Eiropas čempionātu dosies Portugāles izlase, kas sestdienas vakarā savā laukumā Lisabonā ar 1:3 piekāpās Turcijai. Mājinieku sastāvā vienīgos vārtus guva Nani, bet Krištianu Ronaldu neiesita 11 metru soda sitienu. Citā mačā Nīderlande ar 6:0 pazemoja Ziemeļīriju.

Turkus vadībā 34. minūtē pēc pasīvas Portugāles spēles aizsardzībā izvirzīja Buluts. Viņš 52. minūtē iesita vēlreiz, ar sitienu no 16 metriem tuvajā stūrī pārspējot Rui Patrisiu, kurš vēlāk tika nomainīts. Nani 57. minūtē vienus vārtus atguva, no soda laukuma labās malas iesitot tālajā apakšējā stūrī – 1:2.

64. minūtē Emre savā soda laukumā aizķeksēja Lopešu, dodot iespēju Ronaldu panākt izlīdzinājumu, taču pasaules dārgākais futbolists izdarīja to pašu, ko Čempionu līgas pusfinālā – uzsita pagalam nesakarīgi, ļaujot Demirelam bumbu atvairīt.

Portugāļi tomēr guva divus vārtus, taču vieni no tiem bija nepareizos vārtos. Mača 88. minūtē pēc centrējuma no labās malas bumbu savos vārtos neveikli ievirzīja Pepe, uzstādot spēles gala rezultātu – 1:3. Portugāle nav uzvarējusi pēdējās trīs spēles, bez sestdienas fiasko arī divi 0:0 pret Maķedoniju un Poliju.

Nīderlande Amsterdamā sarāva gabalos pieticīgās Ziemeļīrijas aizsardzību, sasitot sešus vārtus un uzvarot ar 6:0. Tas ir ziemļīru lielākais zaudējums kopš 1949. gada, kad Ziemeļīrija ar 2:9 kapitulēja Anglijai.

Pirmos vārtus jau 12. minūtē iesita aizvadītās sezonas Premjerlīgas labākais vārtu guvējs van Pērsijs, atsaucoties uz Sneidera centrējumu uz tālo stabu un iesitot ar galvu gandrīz no nulles leņķa. Sneiders trīs minūtes vēlāk iegrieza bumbu vārtos no soda sitiena, panākot 2:0. Pēc nospēlētas nepilnas pusstundas van Pērsijs realizēja "pendeli", kas tika piešķirta par Fergusona spēli ar roku – 3:0.

37. minūtē apakšējā stūrī iesita Afelajs. "Barcelona" pussargs otrā puslaika sākumā guva skaistus vārtus, no soda laukuma robežas iegriežot bumbu labajā apakšējā stūrī. Punktu viesu ciešanām 78. minūtē pielika Vlārs, iesitot ar galvu pēc stūra sitiena izspēles – 6:0. Nīderlandes trenera Mārveika šodienas izliktais sastāvs esot tuvu tam (ja ne pat identisks), kāds būs čempionāta pirmajā mačā pret Dāniju.

Uzvaru viesos pret Norvēģiju nav spējusi nosargāt Horvātija, kas nospēlēja 1:1. Horvātus 79. minūtē ar sitienu ar galvu pēc centrējuma no labās malas izvirzīja Eduardu, bet skandināvi neizšķirtu izrāva kompensācijas laika otrajā minūtē, kad pavisam brīvs pie horvātu vārtu staba tika atstāts Eljunusi, viegli raidot bumbu vārtos ar galvu.

Nīderlande – Ziemeļīrija 6:0 (4:0) van Pērsijs 12', 29' (11m), Sneiders 15', Afelajs 37', 51' Vlārs 78'Nīderlande: Stekelenburgs, van der Vīls, Heitinga, Vlārs, Villemss (Šārss 78'), van Bommels (van der Vārts 57'), de Jongs, Robens (Narsings 83'), Sneiders (Kauts 71'), Afelajs, van Pērsijs (Huntelārs 57')

Portugāle – Turcija 1:3 (0:1) Nani 57' – Buluts 35', 52', Pepe 88' (s.v.)Portugāle: Patrisiu (Eduardu 72'), Lopešs (Kvarežma 87'), Pepe, Alvešs (Košta 70'), Koentrau, Mutinju, Velozu (Kuštodiu 70'), Meirelešs (Poštiga 87'), Nani, Almeida (Oliveira 73'), Ronaldu

Norvēģija – Horvātija 1:1 (0:0) Eljunusi 90'+2 – Eduardu 79'Horvātija: Pletikosa, Vida, Šildenfīlds, Šimuničs, Štriničs (Pranjičs 47'), Srna, Dujmovičs (Vukojevičs 46'), Rakitičs, Perišičs (Krančars 64'), Jelavičs (Oličs 48' (Iličevičs 72')), Mandžukičs (Eduardu 64')