03.02.2015. 17:44
Portugāļu futbola zvaigznes Krištianu Ronaldu vērtība būtu 300 miljoni angļu mārciņu, ja Spānijas superklubs Madrides "Real" nolemtu viņu pārdot, "BBC Sport" izteicies futbolista aģents Žorže Mendešs.

Aģents uzskata, ka 29 gadus vecais Krištianu Ronaldu ir "visu laiku labākais futbolists" un "visu laiku labākais sportists". "Viņu nevar salīdzināt ar nevienu citu," pārliecināts ir Mendešs. Janvarī Ronaldu trešo reizi tika atzīts par labāko futbolistu pasaulē. Vaicāts par to, kāda varētu būt futbola zvaigznes vērtība, Mendešs norāda: "Viens miljards. Viņa izpirkuma maksa ir viens miljards. Ja kāda iemesla dēļ klubs izlemtu viņu rītdien pārdot par 300 miljoniem angļu mārciņu, pircējs atrastos."

Tomēr Mendešs uzsver, ka Ronaldu, par kuru "Real" 2009. gadā samaksāja 80 miljonus angļu mārciņu, paliks Madridē, neskatoties uz "mīlestību" pret "Manchester United" līdzjutējiem. "Viņš nepametīs "Real" komandu."

Mendešs, kurš no spēlētāju pārejām varētu būt nopelnījis aptuveni miljardu angļu mārciņu, tiek uzskatīts par ietekmīgāko personu futbolā. Tomēr pats Mendešs skaidro, ka cilvēkiem radušies maldīgi priekšstati par aģentiem. "Būt aģentam nozīmē daudz dažādu lietu. Esmu normāls cilvēks un katru dienu smagi strādāju. Man ir ambīcijas, apņēmība un, godīgi sakot, godīgums ir pati svarīgākā īpašība."

Aģents uzskata, ka "futbols ir pasaulē svarīgākais sporta veids", bet spēlētāju algas ir atbilstošas - viņi ir pelnījuši maksimālo no iespējamā. Savas attiecības ar klientiem viņš salīdzina ar attiecībām ģimenes lokā. "Tas ir tāpat kā runāt ar savu dēlu, ar savu ģimeni... Allaž centies atrast labāko veidu, kā viņus atbalstīt."

Bijušā dīdžeja un naktskluba īpašnieka Mendeša klientu vidū ir arī portugāļu treneris Žuzē Mourinju un brazīliešu treneris Luiss Felipe Skolari, kā arī spēlētāji Radamels Falkao, Hamess Rodrigess (abi - Kolumbija), Anhels di Marija (Argentīna), Davids de Heja, Viktors Valdess un Djēgo Košta (visi - Spānija).

Izmantotie resursi:BBC SportKurbads halle Kurbads halle Lidlauka 37, Rīga, LV-1063
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties