14.07.2014. 00:06
Francijas U20 sieviešu basketbola izlase svētdien, 13. jūlijā, pārtrauca Spānijas trīs gadus ilgušo valdīšanu, Eiropas čempionāta finālā 45 minūtēs pārspējot principiālās sāncenses ar rezultātu 47:42. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Francijas saspēles vadītāja Olīvija Epoupa. A divīziju atstāja Baltkrievija, Zviedrija un Grieķija, savukārt ceļazīmes uz eliti nopelnīja Vācija, Ungārija un Portugāle.

Fināls kļuva par nežēlīgu aizsardzības kauju, abām komandām spēlējot izteikti fizisku basketbolu. Atlētiskajām francūzietēm bija pārsvars cīņā zem groziem, taču tehniskās un veiklās spānietes neļāva viņām to izmantot, pirmajā ceturtdaļā atļaujot pretiniecēm trāpīt tikai 3 no 19 metieniem – 9:6.

Otrās ceturtdaļas vidū Francija veica izrāvienu un izlīdzināja rezultātu – 12:12. Sparīgā spāņu aizsardze Rodrigesa un plastiskā centra spēlētāja Astū Ndūra atjaunoja priekšroku “sarkanajai fūrijai”, līdz puslaika pārtraukumam panākot 20:14 savā labā. Pirmajā puslaikā komandas netrāpīja nevienu no 11 tālmetieniem.

Nākamajā desmitminūtē spānietes nespēja gūt punktus no spēles, atļaujot pretiniecēm veikt 2:12 izrāvienu. Divdesmit astotajā minūtē Francija ieguva divu punktu pārsvaru (22:24), bet trešās ceturtdaļas galotnē palielināja to par vēl diviem punktiem – 22:26. Šajā laikā Francijas pārsvars uzbrukuma bumbās kļuva nospiedošs (7-18).

Turē tālmetiens Francijas atrāvienu palielināja līdz septiņiem punktiem. Tikai tad, pēc divpadsmit minūšu sausuma, spānietes guva grozu no spēles – 24:29. Epoupa, kura iepriekšējā ceturtdaļā izcēlās ar pārķertu bumbu un viegliem punktiem, atjaunoja plus septiņi. Rodrigesa atbildēja ar ātru tālmetienu, bet Lizarazu no groza apakšas samazināja starpību vēl vairāk – 29:31. Nākamajā uzbrukumā Lizarazu izraustīja franču aizsardzību, radot kolēģei brīvu metienu – 31:31.

Paliekot 53,5 sekundēm, Badjane iemeta tālmetienu, panākot plus trīs Francijai – 31:34. Pusminūti vēlāk Rodrigesa atņēma pretiniecei bumbu un devās ātrajā uzbrukumā, taču Lidija Turčinoviča notrieca viņu zemē. Bumba palika Spānijai. Letisija Romero 4,6 sekundes pirms beigām iemeta grandiozu tālmetienu, izlīdzinot rezultātu – 34:34. Francijai neizdevās atbildēt ar precīzu metienu.

Pagarinājums sākās ar Romero iespēli Ndūrai – 36:34. Centra spēlētāja noķēra arī nākamo Letisijas bumbu, taču beidzās uzbrukuma laiks. Pagarinājuma ceturtajā minūtē Badjane izšāva no distances, bet aizsardzībā uzlika pretiniecei jumtu – 37:39. Romero nākamais tālmetiens bija neprecīzs, savukārt Turčinoviča pustālo metienu izmantoja – 37:41.

Romero vajadzēja piecas sekundes, lai ielauztos soda laukumā un gūtu divus punktus no groza apakšas – 39:41. Komandas devās kārtējā minūtes pārtraukumā, pēc kura palika 21,8 sekundes. Epoupa nekļūdīgi meta soda metienus, taču Lizarazu parādīja dzelzs nervus, ar tālmetienu no labās malas samazinot starpību līdz minimumam – 42:43. Epoupa no jauna nekļūdījās, izpildot soda metienus. Spānija devās pēdējā uzbrukumā, taču Romero piespēle Ndūrai beidzās ar Turčinovičas pārķertu bumbu. Francūziete meta perfekti, nodrošinot savai komandai uzvaru.

Spānija – Francija 42:47 (9:6, 11:8, 2:12, 12:8, 8:13)Spānija: Lizarazu 15, Romero 9 (11ab, 6rp, 3pb), Rodriguez 8, Ndour 6 (10ab), Arrojo 2, Quevedo 2, Esparcia, Montoliu, Faussurier, Zaragoza; Gari, Pujol.Francija: Badiane 13 (10ab), Epoupa 12 (7ab), Turcinovic 6 (8ab), Toure 6 (5ab), Djaldi-Tabdi 4 (15ab), Gaye 4 (5ab), Paget 2, Mane, Sissoko, Elenga; Fagnez, Millavet.