04.12.2016. 18:47

Romas derbijs tika sagaidīts ar nopietnu intrigu turnīra tabulā – pirms mača sudraba pozīcijās esošā „Roma” bija tikai punktu priekšā ceturtās vietas īpašniecei „Lazio”. „Roma” galvaspilsētas derbijā nebija zaudējusi kopš 2012. gada novembra un arī šodien izvairījās no neveiksmes, lai gan pirmajā puslaikā pārliecinošāk darbojās „Lazio”.

Divi ļoti labi sitieni padevās Čīro Imobilem, pēc tam „Roma” vārtsarga Vojceha Ščensnija modrību pārbaudīja Senads Luličs, taču vadībā „Lazio” neizdevās izvirzīties. „Lazio” gandrīz saņēma netaisnīgu pendeli uz saviem vārtiem, kad soda laukumā paslīdēja Brunu Peress. Tiesnesis divreiz mainīja savu lēmumu, vispirms norādot uz 11 metru atzīmi, taču beigās pieņēmu divkārši kļūdainu lēmumu – soda sitiens ārpus soda laukuma un dzeltenā kartīte Peresa paslīdēšanā nevainīgajam Lukasam Biglijam.

Otrajā puslaikā arvien biežāk uzbrukuma smailē bija redzams „Roma” līderis Edins Džeko, taču rezultātu atklāja Nīderlandes futbolists Kevins Strotmans pēc ļoti rupjas „Lazio” kļūdas aizsardzībā. Notikumi gan ar to nebeidzās, jo „Lazio” rezervists Danilo Kataldi uzskatīja, ka Strotmans pēc vārtu guvuma uzlējis viņam ūdeni. Izcēlās plaši asumi, kuru rezultātā Kataldi saņēma sarkano kartīti.

Šie visi notikumi netraucēja „Roma” nosargāt uzvaru, jo 77. minūtē Radža Naingolans pārsvaru dubultoja un panāca 2:0. „Roma” šī ir trešā uzvara pēc kārtas.

Kopvērtējumā uz „Roma” papēžiem gan turpina mīt „Milan”, kas savā laukumā šodien ar 2:1 pārspēja „Crotone” un punktu skaita ziņā panāca Romas komandu, turklāt tagad „Milan” ceturto vietu apsteidz jau par četriem punktiem. Milānieši, kuriem sastāvā šodien nebija vairāku veterānu - Karlosa Bakas, Džakomo Bonaventuras, rezervē palika Kucka, Honda, Adrianu, Poli -, mača gaitā arī nokļuva iedzinējos, taču līdz pirmā puslaika beigām atspēlējās ar 21 gadu vecā horvāta Mario Pašaliča precīzā sitiena palīdzību. Viņam tie bija pirmie vārti A Sērijā.

Otrā puslaika sākumā 11m sitienu neizmantoja „Milan” francūzis Niangs, kurš sita precīzi, bet vārtsargs izrādījās pārāks. „Crotone” bija tuvu neizšķirtam, taču 86. minūtē neveiksmīgi mēģināja izsist bumbu no soda laukuma, un Džanluka Lapadula izrāva uzvaru 2:1. 26 gadus vecajam Lapadulam šie jau ceturtie vārti šosezon, kas ir lielisks sasniegums, ņemot vērā, ka iepriekš viņš spēlējis tikai Itālijas zemākajās līgās, ieskaitot Sanmarīno klubu C Sērijā pirms četriem gadiem.

What a delight seeing #Strootman scoring in such a massive game. See how much it means to him. #LazioRoma pic.twitter.com/HyqMWNboqk