01.06.2016. 13:39
Sezonas otrā «Grand Slam» tenisa turnīra «Roland Garros» astotdaļfināla maču šodien ieplānots aizvadīt Latvijas pirmajai raketei Ernestam Gulbim, kurš cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Dāvidu Gofēnu no Beļģijas. Arī trešdiena Parīzē ir lietaina un metrologu prognozes nav iepriecinošas.

Gulbja - Gofēna spēle sākusies!

Up now on Court 1: R16 betwen Goffin and Gulbis (to finish 0-3). #RG16 pic.twitter.com/yJ01foLwdZ— Roland Garros (@rolandgarros) June 1, 2016

Lietus Francijas galvaspilsētā tiek solīts visas turpmākās dienas garumā.

Gulbja un Gofēna spēle varētu sākties ap plkst.14 pēc Latvijas laika, ar nosacījumu, ka Parīzē atkal nesākas lietus.

Mačam vajadzēja notikt pirmdien, bet nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tas tika pārcelts uz otrdienu. Tiesa, arī otrdien Parīzē lija. Pēc nospēlētām nepilnām 23 minūtēm, kad ar 3-0 pirmajā setā vadībā atradās Latvijas sportists, mačs tika pārtraukts un organizatori nolēma to pārcelt vēl par dienu.

Gulbis ar Gofēnu līdz šim tikušies divreiz, uzvaras dalot uz pusēm. Pēdējo reizi viņi savstarpēju spēli aizvadīja iepriekšējā sezonā Madrides «Masters 1000» sērijas turnīrā, kurā 3-6, 6-1, 7-5 pārāks bija 25 gadus vecais Beļģijas pārstāvis.

Ceturto kārtu Latvijas pirmā rakete sasniedza sestdien. Viņa pretinieks francūzis Žo Vilfrids Tsonga pie rezultāta 5-2 kājas savainojuma dēļ nespēja pabeigt maču, kas Gulbim pavēra iespēju bez nopietnas cīņas iekļūt astotdaļfinālā.

Tikmēr ATP rangā 13. vietā esošais Gofēns sestdien trešās kārtas spēlē smagā piecu setu cīņā ar 6-2, 4-6, 6-3, 4-6, 6-2 apspēlēja spāni Nikolasu Almagro, kas reitingā ir 49. pozīcijā.

Iepriekšējā sezonā Gulbis Francijas atklātajā čempionātā nepārvarēja otrās kārtas barjeru. Savukārt 2014. gadā viņš sagādāja pārsteigumu, aizcīnoties līdz pusfinālam.

Gulbis Parīzē spēlē 10. reizi.

Svētdien ceturtdaļfinālā iekļuva skots Endijs Marejs, šveicietis Stans Vavrinka, spānis Alberts Ramoss un francūzis Rišārs Gaskē.

Ceturtdaļfinālā šā pāra uzvarētājs spēkiem mērosies ar Dominiku Tīmu (Austrija) vai Marselu Granoljersu (Spānija).

Francijas atklātais tenisa čempionāts risinās māla jeb clay seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 30 017 500 eiro.

Sezonas pirmajā «Grand Slam» turnīrā «Australian Open» vīriešu konkurencē uzvarēja ATP ranga līderis serbs Novāks Džokovičs, savukārt dāmām triumfēja Angelika Kerbere no Vācijas.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933