01.05.2015. 00:02
Latvijas nacionālās komandas uzbrucējs Rodrigo Ābols šodien (pl. 17.15, Latvijas laiks) spēlē ar Kanādas valstsvienību piedzīvos debiju pieaugušo pasaules čempionātos. Uztraukuma viņam pirms mača nav, un gatavojas aktīvam pretinieka spiedienam.

«Iekļūšana lielajā izlasē bija mans mērķis. Pirmo iespēju apostīt gaisu pieaugušo izlasē saņēmu novembrī turnīrā Norvēģijā vēl pirms Rīgas «Dinamo»,» stāsta 19 gadus vecais Ābols, kurš mačā ar Kanādu piedzīvos debiju pasaules čempionātos. «Toreiz sapratu, ka tas nav nekas nereāls - jāturpina strādāt. Tad nāca «Dinamo» iespēja, kur sevi labi parādīju.» 

Viņš savu lietderību dalībai pasaules čempionātā apliecināja galvenajam trenerim Aleksandram Beļavskim. «Parādīju sevi no labākās puses treniņnometnē, tāpēc tiku uz čempionātu,» pauda izlases jaunākais hokejists. 

«Vismaz pagaidām (ceturtdien pēc komandas otrā treniņa) uztraukuma nav. Par to nedomāju, nesatraucos. Salīdzinot ar U-18, U-20 pasaules čempionātiem, šeit viss ir daudz profesionālāk, nopietnāk. Un tā ir galvenā atšķirība, kā es izjūtu atrašanos Prāgā,» viņš apraksta savas sajūtas pirms debijas turnīrā. 

Ābols ceturtdien vienā uzbrucēju trijniekā slidoja kopā ar Koba Jasu un Gunāru Skvorcovu.

Iepriekš vairāki hokejisti sūdzējās par augsto temperatūru hallē. «Šoreiz likās vēsākas, nekā tas bija vakar. Tad šķita, ka tuksnesī esam atnākuši paslidot. Ne tik daudz smagi kājām, bet elpot bija grūti. Esam pieraduši, tāpēc tagad bija vieglāk.»

«Pret Kanādu gatavojamies aktīvam spiedienam. Apskatīsimies video, kā viņi spēlēja pēdējā spēlē pret Austriju (4:2). Mums jābūt gataviem, neizslēdzoties no spēles, savādāk var dabūt iekšās, kā tas ir redzēts pa teļļuku,» pastāstīja 191 centimetru slaidais uzbrucējs. 

Bez Kanādas izlases Latvijai A apakšgrupā jātiekas ar Zviedriju, Čehiju, Austriju, Vāciju, Šveici un Franciju.Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties