06.06.2016. 15:31
Nedēļas nogalē norisinājās Igaunijas motokrosa čempionāta pirmā posma sacensības, godalgotas vietas izcīnot arī sportistiem no Latvijas. Vairākās klasēs mūsējiem arī uzvaras.

Karksi-Nuijas trasē "Blakusvāģu" klasē uzvaru izcīnīja Igora Rodionova/Artūra Lintera ekipāža, kas aiz sevis atstāja Riku Kunnasu/Lari Kunnasu un Gertu Gordejevu/Keitu Kivasti. Kerts Variks šajās sacensībās brauca kopā ar Lauri Daideru - viņiem ceturtā vieta, kamēr pirmo piecinieku noslēdza Raido Rīms/Ilvars Skūltāns.

Pirmajā braucienā uzvarēja Rodionovs/Linters, kamēr Variks/Daiders bija ceļā uz otro vietu, kad piecus apļus pirms beigām izstājās. Finišā otrie iebrauca Gordejevs/Kivaste, bet trešo vietu guva Kunnasu ekipāža. Otrajā braucienā uzvarēja Variks/Daiders, šoreiz Riodonovam/Linteram finišējot otrajā vietā. Kunnasu ekipāžai trešā vieta.

10. Joosep HANSAR/Villem SAARNA 21

Kvadriciklu klasē "Quad Amatieri" pie uzvaras tika latvietis Zigmārs Sondors, aiz sevis atstājot Olari Sārmi un Marku Sāru. Šī klase startēja kopā ar kvadriciklu spēcīgāko ieskaiti "Quad Open", kur pie uzvaras tika Kevins Sārs, bet aiz viņa palika Prīts Jarvlo un Martins Filatovs. Šīs klases vienīgais latviešu sportists Raivis Sootee otrajā braucienā izstājās un posmā palika pēdējā, astotajā vietā.

Lauris Eizāns guva uzvaru "Quad 250 Juniori" klasē, otro vietu izcīnot Atim Bredam, kamēr Agris Neija triumfēja klasē "Quad Veterāni". "Quad Hobi" klases uzvarētāja godā tikmēr Aigars Šaicāns, bet trešajā vietā Mārtinš Korņējevs. Šīs trīs klases startēja kopā, apvienotajos braucienos abas reizes uzvarot Eizānam, bet Neijam finišējot otrajā vietā.

Kopā startēja arī "Q100", "Q200B" un "Q200" klases. Kristiāns Stoļarovs guva trešo vietu klasē "Q100", bet Undīne Ulmane divu braucienu summā tika pie trešās vietas klasē "Q200".

Apvienotie braucieni arī "Q50" un "Q50 Junioru" klasēm. Šeit pie uzvaras klasē "Q50" tika Kārlis Neija, otrajā vietā atstājot Robertu Purmali, bet Ernestam Reisonam trešā vieta "Q50 Junioru" ieskaitē.

Prestižajā solo motokrosa klasē "MX1" uzvarēja Tanels Leoks, kuram pirmās vietas abos braucienos. Otrais summā palika Gerts Krestinovs, bet trešo vietu izcīnīja Aigars Leoks. Šajā klasē latvieši nestartēja.

Tanels Leoks uzvarēja arī abos braucienos "MX2" klasē, posmā pārspējot Karelu Kutsaru un Erki Kahro. Šeit pirmajā desmitniekā no latviešiem tikai Kristers Drevinskis, kuram astotā vieta. Kopā startēja arī "MX2 Junioru" dalībnieki, trešo vietu izcīnot Tomam Babrim.

"65cc" klasē triumfs latviešiem. Abos braucienos priekšā visiem finišēja Edvards Bidzāns, otrā vieta posmā Kārlim Reišulim, bet trešā - Aleksim Araidam.

"50cc" klasē trešā vieta Raivo Laicānam.

Savukārt, izcīnot otro un pirmo vietu braucienos, par uzvarētāju klasē "MX V" kļuva Raivo Freibergs.

Visi rezultāti: Event results - details - MYLAPS Sports Timing

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA