18.05.2015. 01:22
Nacionālās basketbola asociācijas Rietumu konferences finālā iekļuvusi Hjūstonas „Rockets”, kura sērijas gaitā spēja atspēlēties no 1:3 un šonakt izšķirošajā, septītajā spēlē ar 113:100 pieveica Losandželosas „Clippers”.

„Rockets” un „Clippers” dueļa sākumā Losandželosas komanda bija pārņēmusi vadību 3:1 un sērijas sestajā spēlē vēl pēdējās ceturtdaļas sākumā bija drošā vadībā, taču pamanījās to izsēt un zaudēt, kas savukārt noveda pie šīvakara septītās, izšķirošās spēles Hjūstonā. Jāatgādina, ka „Clippers” arī pirmajā kārtā aizvadīja septiņas spēles, un toreiz izšķirošajā mirklī pret „Spurs” uzvaru izrāva Kriss Pols.

Pols šajās izslēgšanas spēlēs cīnās ne tikai ar pretiniekiem, bet arī traumu, taču šodien devās laukumā. Pirmajā puslaikā gan viņa komandai tā arī ne reizi neizdevās izvirzīties vadībā, un „Rockets” ar vairāku precīzu tālmetienu palīdzību ieguva pat 15 punktu pārsvaru. Džeimss Hārdens mača sākumā bija ātri guvis deviņus punktus, bet turpinājumā jau retāk spēja radīt draudus pretinieku grozam. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Hjūstonas desmit punktu vadību (56:46), un Dvaits Hovards jau tajā bija paspējis savākt „double-double” (12+11), turklāt trāpījis visus piecus metienus no spēles.

Trešajā ceturtdaļā „Clippers” ik pa brīdim pietuvojās un bija nonākusi vairs tikai sešu punktu atstatumā, taču viņu cerības apslāpēja Hjūstonas rezervists, pieredzējušais argentīnietis Pablo Pridžioni, kurš izcēlās ar vairākām aktīvām darbībām pēc kārtas, savācot atlēkušo bumbu uzbrukumā un divreiz pēc kārtas pārtverot bumbu. Trevors Ariza pēc tam iemeta tālmetienu, un ceturtdaļas noslēgumā Hārdens aukstasinīgi realizēja sarežģītu pustālo, pasniedzot savai komandai +17.

Pēdējās ceturtdaļas sākums neliecināja par iespaidīgu atspēlēšanos, taču divas minūtes pirms pamatlaika beigām „Clippers” bija pievilkusi līdz mīnus astoņi. Džonatanam Redikam bija iespēja ar tālmetienu vēl vairāk samazināt rezultāta starpību, taču tas neizdevās, kamēr laukuma pretējā pusē savu sesto trejaci spēlē realizēja Ariza, praktiski izšķirot spēles iznākumu. Mača gala rezultāts 113:100, un Hjūstona tajā ne reizi neatradās iedzinējos. Ar 31 punktu un astoņām rezultatīvām piespēlēm uzvaru sekmēja Hārdens, Hovardam 16+15, bet Arizam 22 punkti. Zaudētāju sastāvā Bleikam Grifinam 27 punkti.

Līdz ar to skaidras visas četras NBA pusfinālistes – „Rockets” tiksies ar regulārās sezonas uzvarētāju „Warriors”, bet Austrumos gaidāms „Cavaliers” un „Hawks” duelis. Tikai devīto reizi NBA vēsturē pieredzēts gadījums, kad komanda spējusi atspēlēties no 1:3 sērijā un uzvarēt.

Izmantotie resursi:NBA.com