25.04.2015. 07:56
Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Džeimss Hārdens guva 42 punktus, kas sekmēja Hjūstonas ''Rockets'' uzvaru ar 130:128 izbraukumā pret ''Mavericks'', sērijā panākot jau 3-0. Tāpat sērijas trešo panākumu savās mājās izcīnīja ''Wizards'', bet līgas labākais aizsardzības spēlētājs Kavi Lenards ar 32 punktiem palīdzēja ''Spurs'' izvirzīties vadībā ar 2-1 sērijā pret ''Clippers''.

Pēc divām spēlēm Hjūstonā Teksasas duelis pārcēlās uz Dallasu, kur mājiniecei ''Mavericks'' nācās iztikt bez Ražona Rondo (muguras savainojums), tiesa, saspēles vadītājs neslēpa, ka vairs nevēlas atgriezties Rika Kārlaila vadītajā komandā. Viņu lieliski šajā spēlē aizstāja Barea, kas ar septiņām piespēlēm pirmajā puslaikā palīdzēja Dallasai stāties pretī Džeimsa Hārdena uzbrukumam un iegūt nelielu pārsvaru pēc pirmā puslaika - 72:65. Trešajā ceturtdaļā Hārdens guva 16 punktus, un ''Rockets'' pārņēma vadības grožus.

Pēdējā spēles nogrieznī viesi ieguva arī 11 punktu pārsvaru, taču Monta Ellis kopā ar Dirku Novicki savāca 26 no komandas 29 ceturtdaļas punktiem un strauji pietuvojās Hjūstonai. Taču pēc Hārdena veiksmīgā metiena 12 sekundes līdz beigām, panākot rezultātu 129:126, otrā laukuma galā Elisa metiens lidoja grozam secen, kā rezultātā Hjūstona uzvarēja un sērijā ieguva 3-0 pārsvaru. Hārdens sasniedza karjeras labāko play-off rādītāju 42 punkti (2p 10/17, 3p 5/7, 1p 7/7), kamēr Dvaits Hovards to pašu paveica atlēkušajās bumbās - 26. Hjūstonas spēli no soliņa pastiprināja Džošs Smits (18 p.) un Korijs Brūvers (15 p.). Dallasai pa 34 punktiem guva Novickis un Eliss.

Tikmēr Vašingtonā līdzīgā spēlē Pols Pīrss kārtējo reizi parādīja savas līdera dotības, realizējot visus metienus ceturtajā ceturtdaļā, bet jo īpaši nozīmīgs bija tālmetiens 16 sekundes līdz pamatlaika beigām, kas deva svarīgo sešu punktu pārsvaru un pielika punktu Toronto cerībām uz izglābšanos. Tādējādi arī ''Wizards'' panākusi sērijā 3-0, kas nozīmē, ka Vašingtona ir tikai soļa attālumā no otrās kārtas. Interesanti, ka regulārās sezonas dueļos visās trīs spēlēs panākumus svinēja ''Raptors''. Kopumā seši ''Wizards'' spēlētāji guva vismaz 11 punktus, bet polis Marcins Gortats 24 punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas. ''Raptors'' rindās rezultatīvākais bija Demārs Derouzans ar 32 punktiem (20 pirmajā ceturtdaļā), bet joprojām playoff ritmā nespēj ieiet Kails Lourijs, kurš realizēja tikai piecus no 22 metieniem, gūstot 15 punktus.

Nosaukts par līgas labāko aizsardzības spēlētāju, Kavi Lenards ķēries pie darba arī uzbrukumā. Sērijas trešajā spēlē Sanantonio Lenards ar dankiem iedvesmoja komandu 9:0 punktu izrāvienam, kas deva 13 punktu pārsvaru (46:33) jau pirmā puslaika noslēgumā. Arī otrajā puslaikā mājinieku pārsvars tikai pieauga, un galvenais punktu guvējs bija tieši Lenards, kurš visdažādākajos veidos iekaroja ''Clippers'' grozu. Kopumā viesi realizēja tikai 29 no 85 metieniem no spēles, kamēr mājinieku precizitāte bija krietni augstāka 40/76. Lenarda 32 punkti (2p 10/13, 3p 3/5, 1p 3/3) ir spēlētāja labākais sasniegums izslēgšanas spēlēs. Sanantonio ierastie līderi Tims Dankans (4 p.) un Tonijs Pārkers (6 p.) šoreiz bija nemanāmāki, taču aizsardzība mājinieku izpildījumā bija līmenī, ko skaidri parāda Bleika Grifina 15 punkti (no spēles 6/15) un Krisa Pola septiņi punkti (3/11).