29.04.2015. 08:27
Nacionālajā basketbola asociācijā Hjūstonas ''Rockets'' savā laukumā ar rezultātu 103:94 pielika punktu pirmās kārtas play-off sērijai (4-1) ar Dallasas ''Mavericks'', bet Sanantonio ''Spurs'' dramatiskā spēles galotnē izcīnīja uzvaru ar 111:107, izvirzoties vadībā sērijā ar 3-2.

Mājinieki Hjūstonā jau spēles ievadā parādīja, ka vēlas noslēgt sēriju jau šoreiz. Lai arī pirmajā puslaikā ''Rockets'' pieļāva 15 kļūdas, tomēr Džoša Smita 16 punkti un Dvaita Hovarda 10 atlēkušās bumbas pēc puslaika deva nelielu vadību laukuma saimniekiem 56:50. Trešajā ceturtdaļā viesiem izdevās speciālā noteikumu pārkāpšana pret Hovardu, jo viņš realizēja tikai četrus no 10 soda metieniem, bet ar visu to Hjūstonas centra spēlētājs ceturtdaļā pamanījās gūt 10 punktus un savākt septiņas atlēkušās bumbas. Tāpat uzbrukumā nekur nebija pazudis Džeimss Hārdens, kurš piepalīdzēja ar septiņiem punktiem, panākt 82:75.

Ceturtajā ceturtdaļā Monta Eliss viesu rindās vēl centās pietuvināt viesus, taču kādā no caurgājieniem guva ceļgala savainojumu, kas turpmāk ierobežoja viņa darbības laukumā. Svarīgus punktus kritiskajos brīžos guva uzbrucējs Terenss Džounss (spēlē 15 punkti), kas ļāva arī spēles turpinājumā nosargāt pārsvaru. Spēles galotnē ''Mavericks'' nespēja atspēlēt nelielo deficītu, jo minūtes laikā pieļāva divas kļūdas, kā arī joprojām nespēja realizēt tālmetienus (visā spēlē 3p 5/26), kas noveda līdz zaudējumam spēlē ar 94:103. ''Rockets'' visā sērijā svinēja uzvaru ar 4-1.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 28 punktiem bija Džeimss Hārdens, bet Dvaitam Hovardam 18 punkti un 19 atlēkušās bumbas. Dallasai nelīdzēja arī Elisa 25 un Novicka 22 gūtie punkti. Nākamais ''Rockets'' pretinieks būs ''Clippers'' un ''Spurs'' dueļa uzvarētājs.

Spēlei Hjūstonā sekoja nozīmīgā spēle Losandželosā, kur ''Clippers'' vai ''Spurs'' bija iespēja nokļūt viena soļa attāļumā no play-off otrās kārtas. Jau pirmajā ceturtdaļā mājinieku sastāvā uzbrukumā neapturams bija Bleiks Grifins, kurš realizēja piecus no sešiem metieniem, gūstot 13 punktus, taču vēl nozīmīgāka loma bija ''Clippers'' aizsardzībai, kas atļāva Sanantonio 10 minūtēs gūt tikai 13 punktus. Tiesa, pēdējās divās ceturkšņa minūtēs ''Spurs'' pārgāja uz zonas aizsardzību un veica 9:0 punktu izrāvienu, kas deva piecu punktu deficītu (22:27) pēc pirmās ceturtdaļas. Otrās ceturtdaļas sākumā Petijs Milzs realizēja divus tālmetienus, izvirzot vadībā ''Spurs''. Viesi uzbrukumā vairāk uzticējās tālmetieniem, kamēr Losandželosas klubs atbildēja ar metieniem groza tuvumā, taču līdzīgā spēlē puslaiks noslēdzās ar viena punkta pārsvaru mājiniekiem 54:53.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas turpināja turēties rezultātā blakus, un tikai ceturtdaļas beigās Tims Dankans ar soda metieniem panāca ievērojamāku sešu punktu pārsvaru ''Spurs'', taču ilgi arī nebija jāgaida Grifina un Krisa Pola atbilde otrā laukuma galā. Pēdējais pamatlaika nogrieznis sākās ar kaujiniecisku neižškirtu (82:82), bet pirmo nopietno pārsvaru ieguva Grega Popoviča vadītie vīri, kuri pēc Krisa Pola tehniskās piezīmes un Grifina divām kļūdām izmantoja savas iespējas uzbrukumā. Mini izrāviens sešu punktu vērtībā (100:94) notika, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nedaudz vairāk kā četras minūtes. Vēl lielākā bedrē mājiniekus dzina Boriss Diāvs, kurš atrāvienam pievienoja vēl piecus punktus, taču arī šādu deficītu Pols ar Gifinu mācēja atspēlēt.

Spēle nonāca finiša taisnē, kad Kavi Lenards saņēma piekto piezīmi, un abus soda metienus realizēja Mets Bārnss, panākot 107:108. Nepilnas piecas sekundes līdz pamatlaika beigām neveiksmīgu Grifina metienu pielaboja Deandrē Džordans, taču šis labojums netika ieskaitīts. Arī noteikumu pārkāpumu izdarīšanas taktika mājiniekiem neattaisnojās, jo Denijs Grīns ar Lenardu realizēja savus soda metienus. Gala rezultātā laimīga uzvara Sanantonio un iespēja savās mājās sestajā sērijas spēlē pielikt punktu pirmajai kārtai. Tims Dankans uzvarā guva 21 punktu un savāca 11 atlēkušās bumbas, bet Lenardam 18 punkti un deviņas bumbas zem groziem. ''Clippers'' rindās ar 30 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Bleiks Grifins.