08.11.2014. 17:58
Basketbola klubs "VEF Rīga" (3-3) sestdien, 8. novembrī, VTB Vienotās līgas izbraukuma spēlē atspēlēja 18 punktu starpību un uzvarēja Saratovas "Avtodor" (1-5) ar rezultātu 98:83. Džeralds Robinsons trešajā ceturtdaļā sameta 18 punktus, cīņu pabeidzot ar 32 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Nākamo spēli turnīrā rīdzinieki aizvadīs 17. novembrī, mājās uzņemot Maskavas CSKA.

Piektdien rīdzinieku situācija pamatīgi sarežģījās, jo izbraukumā nevarēja doties neviens no abiem amerikāņu saspēles vadītājiem. VEF izbeidza sadarbību ar Kevinu Dilardu, savukārt Džastinam Kobsam nevarēja tik īsā laikā nokārtot vīzu iebraukšanai Krievijā. Pirmkārt, amerikāņu aizsargs tur nekad nav viesojies, otrkārt, nedēļas vidū komanda uzturējās Stambulā.

Nikolaja Mazura, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša rīcībā palika tikai deviņi spēlētāji, tai skaitā otrais saspēles vadītājs Ingus Jakovičs. Slodze sanāca liela, jo Saratovā komanda aizvadīja trešo spēli piecās diennaktīs. Turpretī sāncenšu rindas papildināja spēlētājs ar piecarpus sezonu pieredzi NBA klubos – 135 kilogramus smagais ukraiņu centrs Kirils Fesenko.

VEF: Jakovičs, Robinsons, Timma, Pasečņiks, Fals

Sākums izvērtās briesmīgs. VEF basketbolisti aizsardzībā regulāri pazaudēja pretspēlētājus, radot Saratovas komandai pārsvaru uzbrukumu noslēgumos un iespējas izmest daudzus brīvus metienus. “Avtodor” perfekti izmantoja situāciju, pirmajā ceturtdaļā iemetot visus septiņus metienus groza tuvumā, kā arī trāpīja 4 no 8 tālmetieniem. Sestās minūtes beigās tablo vēstīja nepieklājīgos mīnus astoņpadsmit – 6:24. Robinsona uzņemšanās un piespēles ļāva labāk aizvadīt ceturtdaļas beigas, samazinot starpību līdz 13 punktiem – 15:28.

Nākamajā ceturtdaļā iespēlējās Zaķis, radot pretsparu masīvajam Fesenko. Vefieši tik bieži vairāk neiekrita aizsardzībā, neļāva pretiniekiem doties ātrajos uzbrukumos un cīņa sāka izlīdzināties. Saratovas spēlētāji ilgu laiku nespēja trāpīt no distances, taču puslaika pēdējās divas minūtes pārvērtās par tālmetienu konkursu. Mājinieki iemeta divus trīspunktniekus, bet pretējā pusē ar to pašu atbildēja Ingus Jakovičs. Otrais no tālmetieniem grozu sasniedza puslaika pēdējā sekundē – 39:48.

Trešo ceturtdaļu izdevās sākt ar 12:6 izrāvienu, pēc Robinsona trīspunktnieka pietuvojoties viena tālmetiena attālumā – 51:54. Uzbrukumā viss sāka iet no rokas, taču aizsardzībā neizdevās apturēt Fortsonu, kurš regulāri izmantoja nepilnības VEF aizsardzībā. Par laimi, rīdzinieku rindās to vēl labāk prata darīt Robinsons, ar tālmetieniem, garāmgājieniem un ātrajiem uzbrukumiem 28. minūtē izvirzot viesus vadībā – 63:62. Pēc “Avtodor” minūtes pārtraukuma Robinsons pārķēra vēl vienu bumbu, ātrā uzbrukumā ietriecot bumbu no augšas – 65:62. Pusstundas beigās amerikānis nopelnīja “double-double”, nogādājot desmito piespēli Marekam Mejerim. Ceturtdaļas izskaņā izcēlās Jakovičs. Ilgi noturējis bumbu, viņš izkārtoja brīvu pozīciju un realizēja pustālo metienu, bet pēdējās sekundēs aplaupīja Pītersonu un vēlreiz guva divus punktus – 73:70.

Iepriekšējās desmit minūtēs sametuši 34 punktus – no tiem 18 punktus guva Robinsons – vefieši ceturtajā ceturtdaļā pilnībā pārņēma iniciatīvu. Savu labāko spēli VEF kreklā aizvadīja Ronalds Zaķis, tālmetienu iemeta Artūrs Strēlnieks un uzbrukumā joprojām neapturams bija Robinsons. VEF pārsvars ātri sasniedza 10 punktu robežu. Strēlnieks salika punktus uz i, divas sekundes pirms pamatlaika beigām no kreisās malas iemetot tālmetienu ar sodu. Komanda pārtrauca trīs neveiksmju sēriju un izcīnīja trešo panākumu VTB līgā.

Avtodor – VEF Rīga 83:98 (28:15, 20:24, 22:34, 13:25)Avtodor: Pītersons 23 (14ab), Fortsons 18 (4ab, 8rp), Fesenko 16 (9ab), Sotņikovs 9, Čepels 7, Daunss 4, Makijevs 4, Vzdihalkins 2.VEF: Robinsons 32 (2p 8/14, 3p 2/8, 1p 10/10; 5ab, 12rp, 4pb), Timma 18 (3p 4/6; 7rp, 2pb), Zaķis 15 (8ab, 3rp), Jakovičs 13 (2p 2/3, 3p 2/2, 1p 3/4; 4ab), Strēlnieks 12, Fals 5 (5pp), Mejeris 3, Bērziņš, Pasečņiks.

Metieni no spēles: 30/60 vs 32/592p: 24/37 vs 21/353p: 6/23 vs 11/241p: 17/24 vs 23/27AB: 39 (14/25) vs 29 (7/22)RP: 22 vs 25Kļ.: 17 vs 11PB: 4 vs 10BM: 0 vs 0Personiskās piezīmes: 22 vs 27

VEF spēles pirmajā aplī: 9. oktobrī mājās pret “Enisey” (+2), 12. oktobrī savā laukumā pret “Krasnij Oktjabr” (-1), 19. oktobrī viesos pret “Himki” (-9), 25. oktobrī izbraukumā pret “Cmoki” (+1), 3. novembrī mājās pret “Krasnije Kriļja” (-3), 8. novembrī viesos pret “Avtodor” (+15), 17. novembrī savā laukumā pret CSKA, 23. novembrī izbraukumā pret “Unics”, 30. novembrī mājās pret “Lokomotiv”, 5. decembrī viesos pret “Nymburk”, 15. decembrī mājās pret “Nizhny Novgorod”, 20. decembrī izbraukumā pret “Kalev/Cramo”, 28. decembrī viesos pret “Bisons”, 2015. gada 4. janvārī savā laukumā pret “Astana”, 11. janvārī izbraukumā pret “Zenit”.