06.04.2017. 22:12

Sērijas pirmajās divās spēlēs pretinieki apmainījās uzvarām, turklāt uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami pieci seti, turklāt abos mačos komanda, kas bija vadībā pa setiem ar 1-0 un 2-1, galarezultātā cieta neveiksmi.

Spēles pirmais sets sācies līdzīgā cīņā, bet, tuvojoties pirmajam tehniskajam pārtraukumam, vadībā ar divu punktu pārsvaru izvirzījās laukuma saimnieki. Rīdzinieki pārliecinoši darbojās uzbrukumā un jelgavnieki aizsardzībā un blokā netika galā. Divu līdz trīs punktu pārsvaru robežsargi saglabāja līdz pat seta galotnei, kad „Biolars/Jelgava” volejbolistiem izdevās panākt izlīdzinājumu (22:22). Seta galotnē mazāk kļūdu pieļāva RTU/”Robežsardze”, kas ļāva svinēt uzvaru ar 25:23.

Otro setu apņēmīgi sākuši jelgavnieki, kas ar veiksmīgi spēli uzbrukumā un aizsardzībā panāca 5:2 un 10:8. Rīdzinieki atguvās seta vidū, panākot izlīdzinājumu (13:13) un pat izvirzoties vadībā (15:14). Tuvojoties seta galotnei viesi atkal panāca vadību (18:21) un šķita, ka šoreiz setā triumfēs jelgavnieki. Taču Jurija Deveikus trenētā komanda izšķirošajā brīdī pazaudēja spēles pavedienu, bet rīdzinieku rindās līdera lomu uzņēmās Aleksandrs Avdejevs, vairākas reizes veiksmīgi nobloķējot pretinieku uzbrukumus un nodrošinot robežsargiem uzvaru ar 25:23 arī otrajā setā.

Trešā seta sākumā veiksmīgi turpināja darboties rīdzinieki, bet jelgavnieki izskatījās nedaudz šokēti par iepriekšējā cēlienā izlaisto uzvaru. Laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 3:0, 8:3, bet vēlāk Raimonda Vildes padotie zaudēja koncentrēšanos, bieži neprecīzi servēja, bet „Biolars/Jelgava” cīnījās pacietīgi, pakāpeniski izvirzoties vadībā (12:15). Noķerot spēles pavedienu un izmantojot rīdzinieku kļūdas, jelgavnieki itin pārliecinoši aizvadīja setu līdz uzvarai (25:17).

Ceturtā seta sākumā veiksmīgu sniegumu turpināja demonstrēt jelgavnieki (1:4), bet drīz vien rīdzinieki, pateicoties Ivanova veiksmīgajai darbībai panāca līdzsvaru (5:5). Viesi vēl panāca vadību (7:9), taču sekoja mājinieku četri gūtie punkti pēc kārtas, bet drīz vien rīdzinieki jau atradās vadībā ar +3 (14:11). Spēlei turpinoties, jelgavnieki bieži kļūdījās un rīdzinieki izskatījās krietni pārliecinošāk, kas izpaudās rezultātā – ar vairākām lieliskajām Andreja Zavorotnija servēm rīdzinieki bija pārāki ar 25:16 un visā mačā RTU/”Robežsardzes” uzvara ar 3-1.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 22 gūtajiem punktiem bija Aleksandrs Avdejevs. 15 punktus izcīnīja Andrejs Zavorotnijs, 13 – Gatis Garklāvs. Zaudētājiem 20 punktus atnesa Kārlis Pauls Levinskis.

Sērijas ceturtā spēle notiks svētdien Mārupē. Tajā pašā dienā sērijas trešo spēli aizvadīs arī cits pusfināla pāris - „Poliurs/Ozolnieki” pret Jēkabpils „Lūsiem”.

Izmantotie resursi:volejbols.lvMängud- Maia

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana